Pořady

28. července 2020 17:00

Zuzana Schneidewind

Rozhovor s Janem Rosákem: Co je moderátorův životní motor a co ho nejvíce baví na Pokladu z půdy?

Na tuto a další otázky odpovídá Jan Rosák v našem rozhovoru. Jak moderátor trávil prázdniny, koho musel podepřít a kdo je naopak oporou jemu a co ho nejvíce baví na pořadu Poklad z půdy, který se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim?

Máte za sebou již čtyři řady pořadu Poklad z půdy. Nyní přichází pátá. Pořad je u diváků stále více oblíbený, co na to říkáte? Dělá mi to ohromnou radost a doufám, že zájem bude i nadále stoupat. Samozřejmě se vše odvíjí nejen od zajímavých starožitností, ale i příběhů, které jsou s nimi spojeny. To mě baví úplně nejvíc. Někdy se člověk dozví neuvěřitelné historky a potká zajímavé lidi, kteří se nebojí vše do detailů popsat. Právě to divák ocení.

Je nějaký příběh nebo moment, který Vám utkvěl v paměti? Velice dobře si pamatuji určité sumy, které zazněly jako odhady našich odborníků. Na posledním natáčení se objevily například velmi drahé náušnice s brilianty a velmi vzácný náhrdelník v hodnotě několika milionů korun! V tom momentu jsem musel majitelku, která za něj chtěla alespoň 2000 Kč, rychle podepřít.

Na co se diváci mohou v nové řadě těšit? Mohou se těšit na několik strojů, konkrétně motorek, a dokonce i na auta. Ale „auta“ v uvozovkách, protože se jedná o Velorex neboli hadrák. Ten, který při nárazu nemuchlá, ale leští, jak bylo řečeno ve filmu Vrchní, prchni! Pak tam bude samozřejmě spousta všelijakých šperků, ty jsou velice časté, ale i loutek nebo dětských hraček ve formě malého nábytku na hraní. To by se u nás doma dlouho neohřálo, protože moji vnukové jsou velice akční a všechny ty malé vyřezávané věci by brzy letěly někam do kouta.

Vzhledem k nastalé situaci se přípravy na jaře přerušily. Jak jste si užil více volna? Co jste dělal? Vůbec jsem se nenudil. To je totiž to nejhorší, co mě může potkat. Vždy se musím na něco těšit, je to motor mého života. Měl jsem tu kliku, že jsem mohl stále pracovat v rádiu a také jsem se staral o vnuky. Chodili jsme na procházky, a jakmile to situace dovolila, vrhli jsme se i na tenisové kurty. Udržoval jsem se fit, abych během korony nezkornatěl.

Poklad z půdy se přestěhoval do nového studia, jak se Vám líbí? Je, jak se říká, o několik cihel víš, protože je vše nové a krásné. Zázemí je taky bezvadné. Mám svoji místnost, kde můžu v klidu odpočívat a připravovat se na natáčení. Všechno je hezky po ruce.

Premiérové díly pořadu Poklad z půdy startují od pondělí 31. 8. na Primě.

Sdílejte článek
Štítky premiéra

Přečtěte si také