Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Barvou roku 2018 je „ultrafialová“. Podívejte se, jak ji použít v interiéru

Americká společnost Pantone vždy v prosinci vyhlašuje barvu pro následující rok. Letošní optimistickou zelenou od ledna vystřídá tmavě fialová, firma jí kromě čísla přidělali i jméno „ultrafialová“.
Vydáno: 11.12.2017, Matouš Hartman
Tohle je barva roku 2018

Poprvé společnost oznámila barvu roku v roce 2000, tehdy vybrala šedomodrou. Od té doby je její barevná předpověď sledovanou událostí, která má vliv na to, co se po Novém roce objeví v obchodech.

Barva roku se vyhlašuje na základě spolupráce Pantone s designéry. Zbytek výrobců pak často následuje příklad a tak se nemusíte divit, když se příští rok vyrojí až moc fialových polštářů, pohovek nebo všelijakých kusů oblečení. 

Barva roku 2018 v kuchyni Foto: Barva roku 2018 v kuchyni, Foto: istock.com

Ultrafialová má představovat pohled do budoucnosti, vizionářství a originalitu. „Ultrafialová nás přibližuje tajemstvím vesmíru, nástrahám, které před námi stojí, a odhaluje jiné světy. Ohromné, nekonečné noční nebe je symbolem možného a neustále nás inspiruje k touze po poznání alternativního světa,“ píše se poeticky v tiskové zprávě k zveřejnění barvy roku s tím, že ultrafialovou si vybíraly i popové ikony jako Prince nebo David Bowie. 

Líbí se vám barva roku? Dali byste ji velký prostor nebo byste ji spíše použili na detailech ve svém interiéru? Podívejte se na fotky v galerii, kde najdete inspiraci pro obojí:

(mh)

Další články:

Spojení modernosti a inspirace historií funguje báječně

Černá barva v interiéru. Smutná a temná? Dejte jí šanci, bude vypadat luxusně

I dětský pokoj může být založený na kombinaci bílé s černou

Bílá v interiéru: Jak použít bílou barvu nejen na stěny, a  přitom nebydlet jako v nemocnici?

Modrá se do interiéru hodí, ale musíte vědět, jak ji použít

Modrá je dobrá, už je to tak! Přesvědčíme vás, že to platí i v bytovém designu

Reklama
Článek je zařazen v: interiér, obývací pokoj, design, 2018, barva roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama