Budeme se muset vzdát pohodlí. Proč už nebudou potřeba obývací pokoje?

Kdysi základ bytu. Sedací souprava, konferenční stolek a televize. Dnes se ale ukazuje, že obývací pokoj vlastně není potřeba.

Patrick Schumacher, který převzal studio Zahy Hadid po tom, co slavná architektka zemřela, tvrdí, že ideálním bydlením pro mladé je byt připomínající hotelový pokoj. Ideálem už totiž není velký dům s mnoha místnostmi. Mladým spíše vyhovují menší prostory, ve kterých víceméně akorát přespí, protože vedou životy plné shonu a nekončící aktivity.

Zatímco v Asii na miniaturní bytečky narazíme běžně, v Evropě tomu tak není. Čím větší plocha bytu, tím také vyšší cena nájmu. Mladí žijící ve velkých městech pak utratí velkou část platu jen za nájem a poplatky. Řešením jsou tak byty osekané o dříve základní místnosti. Vlastně si takový mileniál vystačí jen s jednou místností, která poslouží jako ložnice a bude v ní i kuchyňský kout.

Sledujte nás na Instagramu. Najdete tam inspiraci a zajímavosti z designu a architektury.

Pro samostatný obývací pokoj tu tak není prostor. A nejedná se o jedinou místnost, která má v budoucnu z našich bytů zmizet. Podle jedné barcelonské architekty jsou zase úplně zbytečné kuchyně. Dokonce vytvořila koncept toho, jak by život bez kuchyní přímo v bytech měl vypadat. Přečtěte si více v našem článku:

Další články:


Přečtěte si také