Obývací pokoj

19. února 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Mladá rodina proměnila svůj nudný obývák v hravé, barevné a pozitivní místo. Podívejte se

Žít v malém bytě může být zábava. A to dokonce i v případě, že jde o mladou rodinku s jedním capartem a milým psíkem. Nevěříte? Modrý obývák Johna a Kelly Greenwayových vás o tom přesvědčí. Takhle se jim povedla proměna obývacího pokoje, ze kterého dnes září pozitivní energie.

Na začátku úžasné proměny byl nevalný pocit znic neříkajícího společného pokoje vymalovaného nudným odstínem béžové barvy. Mladí manželé ale chtěli živé místo plné energie, kde by se dobře cítili oni, jejich malý syn i rotvajler Bernie.

Hravé pruhy a veselé barvy

Skromné rozměry pokoje rozšířil designér horizontálními velkými pruhy, které sytým kontrastem modré a bílé navozují nejen pocit většího prostoru, ale jako by nás odnášely kmořskému pobřeží, kde vane čerstvý osvěžující vánek. Bílomodré ladění doplňují další barvy. Nejvýraznější znich je růžová, která působí vlahým, klidným a milým dojmem a provokující oranžová shnědým nádechem. Hravost pak dodávají ornamenty na potazích, koberečku i závěsech.

Pokoj je rozdělený do dvou zón. Vté velmi pohodlné můžete sledovat televizi nebo odpočívat a druhá blíže u oken dobře poslouží ke hraní her nebo neformálnímu stolování. Gauče nejsou přitisknuté ke stěně, jak bývá častým zvykem u nás. Naopak vytvářejí za opěradly možnost průchodu a zároveň svým rozestavením vytvářejí dojem jakéhosi pohodlného rodinného hnízdečka, kde se všichni, a hlavně spolu, cítí dobře. Nezkusíte u vás doma také něco takového?

Podívejte se do galerie, jak se proměna malého bytu povedla.

(fis)


Přečtěte si také