Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bydlení pro městského kovboje aneb Jak dostat do bytu vkusně westernový styl

Westernový styl se stoprocentně hodí na chlapu, ale do bytu? Kůže a masivní nábytek se určitě nehodí do panelákového tři plus jedna, ale přesvědčíme vás, že i kovbojský styl dostanete do městského bytu vkusně tak, aby to nebylo jak pěst na oko.
Vydáno: 23.02.2017
Westernový styl se blíží našemu rustikálnímu

I když se to tak možná na první pohled nezdá, je interiérový design inspirovaný architekturou amerického Divokého západu pro nás vlastně exotický. Na druhou stranu, jak sami uvidíte, v mnohém se blíží rustikálnímu stylu, který i tady ve střední Evropě dobře známe. Když se k jeho klasickým prvkům přidá moderním pojetí, vyjde z toho příjemné prostředí, které celkem dobře zapadne do moderního pojetí dnešní domácnosti. Co je tedy typické pro tento styl v interiéru.

Dřevo

Základem westernového stylu je pochopitelně dřevo. Do současného interiéru stejně jako do staršího vždy zapadne, jde jen o to, jak bude opracované, z jakého stromu bude a jakou funkci bude v interiéru plnit.

Pokud chcete třeba u vás doma prodchnout prostor alespoň trochu atmosférou Divokého západu, pak jistě sáhněte po plovoucí podlaze s dezénem dřeva. Jeho struktura by měla být opticky dostatečně znatelná a velikost jednotlivých „parket“ by měla být spíše širší. Fascinující je třeba barva a struktura amerického ořechu. Dřevem však můžete pokrýt rovněž stěnu. V modernějším pojetí však raději jen jednu, nebo její část. Zbytek stěn může zůstat jen v barvě omítky – bílé, béžové apod.

Styl inspirovaný architekturou amerického Divokého západu je pro nás exotický. Blíží se ale rustikálnímu stylu, který u nás dobře známe. Podívejte se, jak ho vkusně vnést do bytu
Styl inspirovaný architekturou amerického Divokého západu je pro nás exotický. Blíží se ale rustikálnímu stylu, který u nás dobře známe. Podívejte se, jak ho vkusně vnést do bytu
iStock

Dřevo je však stavebním materiálem i mnoha kusů nábytku. U něj může a nemusí dřevo převažovat. Co by však na vybavení interiéru nemělo chybět, je kování, které se už z dálky hlásí k tomu, že bylo převáženě ručně ukované. Může mít nádech barvy mědi nebo být černé. Málokdy však světlé a lesklé.

Kůže

Zvířecí kůže a její věrné náhražky jsou dalším poznávacím prvkem našeho dnes probíraného stylu. V čalounění nábytku je kůže hustě přichycena k dřevěné konstrukci cvočky. V dnešním moderním zákoutí se náramně vyjímá pohodlná kožená pohovka a křesla, a to převáženě masivnějšího vzhledu. Kůže může být ale i ozdobou stěny nebo plnit funkci koberečku.

Kožešiny vnášejí teplo Foto: Kožešiny vnášejí teplo. Foto: youtube screenshot

Oheň

Pokud máte možnost si u sebe doma vytvořit odvětraný krb, pak i to pěkně doladí prostředí. Krb se však může objevit i v bytě. Stačí sáhnout po bytových biokrbech, které spalují biolíh, a nepotřebují tak komín. Dokonce je možné je zabudovat do nábytku. I to uvidíte v naší dnešní galerii.

Kámen, dřevo a oheň. Tady se každý cestovatel cítí jako doma a kufry hned odloží
Kámen, dřevo a oheň. Tady se každý cestovatel cítí jako doma a kufry hned odloží
Greenvalleyflooring.ca

Vysloužilé dekorace

Dostáváme se k výzdobě. U lamp byste mohli při zařizování vašeho hnízdečka trochu ušetřit, inu přece jen nejvěrnější westernovému stylu jsou petrolejky. Pokud ale chceme jít s dobou, bude lepší si lustr a lampy pořídit elektrické, byť například petrolejkami inspirované.

Kamenný příbytek jako někde v prérii, a přesto působí moderně. Prostoru vévodí podlaha z amerického ořechu
Kamenný příbytek jako někde v prérii, a přesto působí moderně. Prostoru vévodí podlaha z amerického ořechu
Miragefloors.com

Výborně se do interiéru hodí i jednotlivé předměty, které už svou praktickou funkci pozbyly stářím, nicméně jejich kvalitní provedení si zaslouží, aby je oči domácích i hostů obdivovaly. V našem dnešním případě jsou to třeba dřevěná kola od vozu, sedlo, bič, opratě apod. Máte-li místo, ihned prostoru vtisknou nezaměnitelný ráz. Ostatně, můžete se inspirovat v použití jednotlivých prvků stylu Divokého západu v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Polštářky s různými vzory a hlavně nebojácnou barevností jsou také dobrým prvkem tropického stylu

Tropický styl aneb Jak si domů pustit exotiku

Mějte ale na paměti, že nábytek, i když bude mladšího data, by měl být dostatečně oblý, s alespoň lehkým náznakem zdobnosti, byť stylizované

Jako ve francouzském paláci aneb Jak vnést do bytu starý francouzský styl

Ekologicky si vybavit domácnost může spočívat i v tom, že využijete to, co je již vyrobené, jen k jinému účelu, třeba přepravky

Jak bydlet v souladu s přírodou a svědomím? Dobrou volbou je eko styl


Reklama
Článek je zařazen v: obývací pokoj, kůže, dřevo, westernový styl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama