Obývací pokoj

20. září 2017 09:28

Adéla Skřivánková

GALERIE: Zapomeňte na muzeum! V tomto domě spojili starožitný nábytek s moderním a vypadá to skvěle

Každý z nás chová v sobě slabost pro něco pěkného. Když je takovou libůstkou starožitný nábytek, pak se může zdát příležitost stěhování do nově postaveného domu moderních křivek jako neřešitelné dilema. Jak k sobě budou ladit vycizelované ornamenty a současná architektura? Odpověď zní: Výborně!

Právě tak dopadl projekt, pod který se podepsala polská architektka Agnieszka Deptuła a její studio Spacelab. Moderní interiér domu v Biedrusku nedaleko Poznaně měla přizpůsobit velkému množství starožitností nashromážděných majiteli.

Architektka našla klíč k řešení ve výběru těch nejznamenitějších kusů nábytku a rozhodla se intenzivně jejich přítomnost v prostoru zdůraznit kombinováním s moderním designem.

Když na spojení starého a nového jdete s citem, pak se vám podaří vytvořit zcela originální příjemně zabydlený prostor, v němž klidně může vedle sebe stát starožitná skříň a plastová židle. Rovněž v něm až nečekaně samozřejmě vyhlíží moderní koupelna se starobylým lustrem nebo obývací pokoj, v němž nezáleží na době vzniku jednotlivých kusů nábytku, ale na tom, jak spolu bez problémů nejrůznější staré a moderní prvky vycházejí. Posuďte sami … náhledem do naší galerie.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také