Obývací pokoj

13. července 2017 06:00

Tereza Javorová

INSPIRACE: Interiér nabitý barvami nemusí vypadat jako z cirkusu. Zkuste to i vy!

Někdo se cítí jako ryba ve vodě v bytě zařízeném po vzoru chladné Skandinávie, jiní s temperamentem v duši a s vášní v srdci volají po barvách, které rozbijí stereotypní nudu. Svezte se na vlně barevných odstínů a najděte jim doma své místo. Na výslednou podívanou se pak nebudete moct vynadívat!

Modrá spolu s antracitovou v hlavní roli. Tak tohle nemá chybu!

Natáhněte po stěnách tapety s geometrickými vzory, místo obrazů řekněte ano nevšednímu umění na platně a užijte si jeho pojetí bez tradičních rámů. Na dlažbu položte kusový koberec s vysokým vlasem, ať máte u koženého sedacího nábytku trochu toho hřejivého tepla. A nakonec trochu zelenolisté flóry a exotických sošek. Nám se tohle prostě líbí.

Zelená ta může být!

Krása světlého dřeva se svěží zelení. Zkrátka nadčasová hitovka, co obývacímu pokoji prokáže výjimečný styl. Obložte si hlavní stěnu s krbem až ke stropu zelenými kachlíky a z obou stran umístěte vysoké knihovny s otevřenými policemi. Moderní a vzdušný dojem podpoříte textilními roletami, ať můžete regulovat přítomnost slunečních paprsků v místnosti.

Modrá je dobrá a divočejší vzory jakbysmet

Nasvícený strop, oceánová modř na stěnách a odstín růžového vína na koberci, které rozzáří pastelová předložka s linkami. Vše navíc umocní kožená pohovka v modré barvě s nerezovými područkami ve vysokém lesku. Trefu do černého rozhodně představují umělecké obrazy hrající všemi barvami.

Máte strach zbarev? Tip pro ty, kterým chybí odvaha

Můžete začít nenuceně a po krocích, které lze hravě vzít zpátky. Klasické bílé ložnici vdechněte život formou doplňků v tónu svěží zelené. Nemusí se to zdát, ale zeleň na textilních doplňcích dokáže ve výsledku víc než dost. Stačí vsadit na závěsy, látkové rolety, povlaky na polštářky a trochu flóry. Prostě a dobře se opřete do barev.

Něco s nápadem pro menší garsonku

Potřebujete prokombinovat kuchyňský kout s obývákem a ložnicí zároveň, ale vůbec netušíte, jak na to, aby to nejenom vypadalo dobře, ale abyste se vám v takto zařízeném bytě i dobře žilo? Ložnici oddělte luxfery, skrze které prostupuje dostatek světla a přitom slouží jako dělicí stěna. Řešíte-li omezené příjmy, stlučte konferenční stůl z bedýnek, ty ale před použitím doporučujeme obrousit a znovu nalakovat. Po gauči se podívejte v bazarech a investujte do nového potahu. A vaši mini kuchyňku zakončete barem, jenž nahradí klasický jídelní stůl.

(lz)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také