Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

INSPIRACE: Nábytek pro milovníky Británie

Britská vlajka, kam se podíváš.
Vydáno: 11.04.2016
Co může být ještě víc britské než kolekce nábytku s fotografiemi skupiny Beatles?
Co může být ještě víc britské než kolekce nábytku s fotografiemi skupiny Beatles? Autor: Dehouz.xyz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vlajka Velké Británie je výrazným symbolem všeho, co k tomuto království patří. Co připomíná vám? Beatles, Shakespeara, obdivovaný mladý pár britského prince Williama s manželkou Kate? Nebo něco jiného? Ať je to cokoliv, domů si můžete pořídit nábytek, který vám to vše bude doma pěkně připomínat.

Britská vlajka má svůj vlastní název Union Jack, což znamená něco jako unijní vlajka. Výraz Jack byl používán pro námořní vlajku umístěnou na stěžni lodi. Vzhledem ke slavné minulosti britského námořnictva se ale pro vlajku Britů vžilo právě toto pojmenování a ne Union Flag.

Třeba i na vás dýchnou oceánem provoněné dálky, až se doma usadíte do modro-červeno-bílého křesla. A co teprve, až otevřete komodu která je vyvedená v barvách britské vlajky! Ať už tak nebo tak, budete mít doma kousek, který návštěva jistě ocení. Můžete jí ještě navíc povyprávět, jak taková vlajka vlastně vznikla.

Jde v podstatě o skládanku několika vlajek, jak se postupně rozrůstalo Britské království. Nejdřív se spojil červený kříž na bílém pozadí (Anglie) s bílým diagonálním křížem na modrém poli (Skotsko). A když bylo připojeno ještě Severní Irsko, přibyl do diagonálního bílého kříže ještě diagonální kříž červený. A takto vlajka vypadá už od roku 1801.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Matthew Williamson navrhuje už 15 let dekory tapet a látek v kontrastním barevném stylu

Exotické tapety hýří fantastickými dekory

Hodí se hrnečky, pekáče, fantazii se meze nekladou

Tip: Vyrobte si krásnou jarní dekoraci ze smaltovaného nádobí

Toto je nálepka na stěnu. Jak ta bílá stěna najednou ožila, že?

Přineste si jaro domů. 30 tipů na krásné květované tapety

Článek je zařazen v: nábytek
Reklama