Obývací pokoj

11. dubna 2016 06:00

Markéta Zídková

INSPIRACE: Nábytek pro milovníky Británie

Britská vlajka, kam se podíváš.

Vlajka Velké Británie je výrazným symbolem všeho, co k tomuto království patří. Co připomíná vám? Beatles, Shakespeara, obdivovaný mladý pár britského prince Williama s manželkou Kate? Nebo něco jiného? Ať je to cokoliv, domů si můžete pořídit nábytek, který vám to vše bude doma pěkně připomínat.

Britská vlajka má svůj vlastní název Union Jack, což znamená něco jako unijní vlajka. Výraz Jack byl používán pro námořní vlajku umístěnou na stěžni lodi. Vzhledem ke slavné minulosti britského námořnictva se ale pro vlajku Britů vžilo právě toto pojmenování a ne Union Flag.

Třeba i na vás dýchnou oceánem provoněné dálky, až se doma usadíte do modro-červeno-bílého křesla. A co teprve, až otevřete komodu která je vyvedená v barvách britské vlajky! Ať už tak nebo tak, budete mít doma kousek, který návštěva jistě ocení. Můžete jí ještě navíc povyprávět, jak taková vlajka vlastně vznikla.

Jde v podstatě o skládanku několika vlajek, jak se postupně rozrůstalo Britské království. Nejdřív se spojil červený kříž na bílém pozadí (Anglie) s bílým diagonálním křížem na modrém poli (Skotsko). A když bylo připojeno ještě Severní Irsko, přibyl do diagonálního bílého kříže ještě diagonální kříž červený. A takto vlajka vypadá už od roku 1801.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky nábytek

Přečtěte si také