Obývací pokoj

16. září 2017 06:00

Tereza Javorová

Inspirativní tipy: Co všechno si můžete levně vyrobit z palet? Zvládnete postel i noční stolek!

Skládání nábytku z palet se stalo novým trendem, o kterém jste už jistě slyšeli. Pokud potřebujete nový nábytek na zahrádku nebo do interiéru a nechcete si sáhnout moc hluboko do kapsy, nábytek z palet bude pro vás ta nejlepší možnost. Inspirujte se, co všechno si můžete vyrobit.

Nejenže vám to nepoleze do peněz, ale můžete do nábytku vložit kus sebe, a jestli jste tvořiví, pořádně si s ním vyhrát. Samozřejmě to má i další výhody – nemusíte běhat po obchodech a hledat správné rozměry, nebo barvu, kterou byste si přáli. Vyrobte si nábytek podle vlastních představ!

Okouzlete svou zahradu

Jako první se nabízí venkovní posezení. Ať bychom mluvili o lavičce, židlích na terasu, či na balkon, nebo o velkém jídelním stole na grilování, vždy si určitě každý přijde na své. Ale nezapomeňte, že například s takovým zahradním stolem, by se mohlo špatně manipulovat, a proto není nic jednoduššího než na něj připevnit kolečka a rázem přesouvání přestane být problém.

Nemusíme zůstat pouze u prostých věcí, můžeme si zkusit vyrobit i něco nápaditějšího. Co například stojan na vína? Nebo si udělat malý venkovní bar pro letní párty? A co odpočinek na paletové houpací sedačce? Můžete být však i praktičtější a vytvořit úložný prostor pro vaše zahradní nářadí. Nebo si rovnou postavit zahradní domek a udělat si zněj svou vlastní kůlnu. Palety můžete použít i ke stavbě plotu. Jestli jste milovnicí zvířat, i pro ně mohou být palety užitečné! Postavte svému hlídači boudu, kočce pelech nebo stylový kurník slepicím.

Vneste do interiéru svou kreativitu

Z palet v domácnostech nejčastěji najdeme sedačku, která vypadá efektně, a přitom jsou náklady na její výrobu minimální. Ale i ořes to se na ní můžete pořádně vyřádit a doladit ji k dokonalosti. Poté, co si svobodně zvolíte barvu, stačí gauč obohatit polštáři a máte krásnou a pohodlnou pohovku. Dále můžete kromě postele, stolu a židlí vyrobit například držáky na hrníčky, návěsné květináče nebo stojan na pánve, který si pověsíte na zeď. Palety vám mohou posloužit i jako věšák, botník nebo všechny možné skřínky a police, ze kterých můžete sestavit i celou domácí knihovnu. Také si můžete vyrobit psací stůl, jak pro děti, tak i pro vás. Palety však můžete použít i jako dekoraci na zeď, to už ovšem záleží na vaší kreativitě.

Podívejte se do inspirativní galerie, jak originálně se dají palety využít. Zatoužíte po minimálně jednom takovém kousku u sebe doma!

(bb)

Další články:


Přečtěte si také