Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

PŘED a PO: Podívejte se na proměnu bytu pro handicapovanou Andrejku v Jak se staví sen

Panelákový byt potřeboval kompletní rekonstrukci. Vůbec nesplňoval nároky na bezbariérové bydlení. To se změnilo s proměnou v pořadu Jak se staví sen.
Vydáno: 27.02.2018
Je tu i fototapeta s oblíbenou kapelou a odpočinková zóna
Autor: archiv Prima Je tu i fototapeta s oblíbenou kapelou a odpočinková zóna

Andrejka se narodila drogově závislé matce, která dceru zanechala v porodnici. Lékaři holčičce diagnostikovali mozkovou obrnu a obávali se, že dívka bude postižená mentálně i fyzicky. Nakonec se potvrdilo „pouze“ fyzické postižení. 

Když byl Andrejce rok, vzala si ji do péče paní Jitka. Začala ji vychovávat s tehdejším manželem, který ale náročnou situaci nezvládl, a paní Jitka zůstala s Andrejkou sama. Navzdory postižení je Andrejka aktivní školačka, která se učí anglicky, chce být překladatelkou, zbožňuje Velkou Británii a je fanynkou kapely One Direction. Ta se objevila i na fototapetě, kterou designéři v rámci proměny vyzdobili  Andrejčin pokoj. 

Původní nábytek byl už starý a ošuntělý. Problémem se také stala koupelna s vanou. Andrejka při koupeli potřebuje asistenci a pro Jitku bylo čím dál tím těžší dceru do vany zvedat. Designéři se tak zaměřili i na koupelnu, které dodali bezvaničkový sprchový kout. Ten umožní, aby se Andrejka zvládla umýt bez asistence maminky. 

Nová podoba je přizpůsobena speciálním potřebám Andrejky Foto: Nová podoba je přizpůsobena speciálním potřebám Andrejky, Foto: archiv Prima

Proměnou prošla také kuchyň s obývacím pokojem a Andrejka konečně dostala svůj vysněný pokojíček. Doposud spala s maminkou v ložnici. V dětském pokoji zůstala zdravotní postel, ale přibyly fototapety, skříně, které může pohodlně otevřít i pohovka pro chvíle odpočinku. 

Podívejte se do galerie, jak byt vypadal před proměnou a po ní. Porovnejte, jaká je to změna: 

(red)

Banner Living Foto:

Další články:

Byt PO proměně Jak se staví sen.

PŘED a PO: Fotogalerie proměny bytu 3+1 pro babičku s vnoučaty v Jak se staví sen

Garsonka PO proměně Jak se staví sen.

PŘED a PO: Podívejte se na fotogalerii proměny garsonky v pořadu Jak se staví sen

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , obývák , proměna , rekonstrukce , handicap

reklama