Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Stýská se vám po starých dobrých časech? Retro styl je v kurzu! Zařiďte si jím domov

Vzpomínáte na zlatá šedesátá? Oprašte staré kousky nábytku, prohledejte půdu a zařiďte si domov v retro stylu. Podívejte se, jak skvěle bude vypadat.
Vydáno: 27.11.2017
Komody jsou pro bruselský styl typické!
Autor: istock.com Komody jsou pro bruselský styl typické!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Retro styl pochází právě z období 50.–70. let 20. století. V této době vznikl také nábytek v tzv. “bruselském stylu”, který nyní považujeme za retro nábytek. Tento styl se vyvinul po významné světové výstavě EXPO 58, což byla první světová výstava po druhé světové válce. Zde zazářil především český pavilon, který získal hned několik ocenění. Mělo se jednat o představení jednoho dne v Česku, kde v té době byla nicméně situace trochu jiná. I přes to, že u nás v té době vládl komunismus, začal se tento styl vyvíjet a nyní máme hned několik skvělých příkladů tehdejší doby.

V současné době je tento styl velmi oblíbený a hned několik firem a designérů se k němu opět vrací. Jedním z příkladů je firma Novoretro, která se zabývá renovací starého nábytku, prodejem, ale také navrhováním interiérů. Nemá problém použít tyto nadčasové kousky v moderním interiéru. Dalším skvělým počinem byl vznik designového obchodu Nanovo, který se stejně jako Novoretro zabývá renovací nábytku z druhé poloviny 20. století. V jejich nabídce naleznete nábytek, ale i osvětlení a dekorace.

Možná ještě nějaký nábytek této éry najdete u vás na půdě, tak neváhejte a tyhle kousky určitě nevyhazujte! Nábytku je vždy možné dodat nový kabátek v podobě přečalounění či natření novou barvou. Skvěle bude vypadat například staré křeslo v kombinaci s novou moderní sedačkou, či komoda s tak typickými šikmými nohami ve vaší předsíni. Nebojte se experimentovat a nechte se inspirovat naší galerií tohoto retro nábytku.

Vysoké stropy, parkety a retro nábytek! I takto zařízený obývací pokoj je nadčasový a má své osobité kouzlo. Foto: Vysoké stropy, parkety a retro nábytek! I takto zařízený obývací pokoj je nadčasový a má své osobité kouzlo.
Foto: Petra Lázničková/Novoretro

Spojte retro prvky s moderním stylem. Výsledek bude úžasný. Foto: Spojte retro prvky s moderním stylem. Výsledek bude úžasný.
Foto: istock.com

Komody jsou pro bruselský styl typické!  Foto: Komody jsou pro bruselský styl typické!
Foto: istock.com

Odkládací stolek se šikmými nohami jsou dalším typickým prvkem retro stylu.  Foto: Odkládací stolek se šikmými nohami, které jsou dalším typickým prvkem retro stylu.
Foto: istock.com

Nebojte se kombinovat výrazné barvy spolu s retro komodou a moderním stolkem v bílé barvě.  Foto: Nebojte se kombinovat výrazné barvy spolu s retro komodou a moderním stolkem v bílé barvě.
Foto: pinterest.com/Thealignedlife

Květiny, obrázky, vzpomínky. To vše může doplnit retro styl u vás doma. Foto: Květiny, obrázky, vzpomínky. To vše může doplnit retro styl u vás doma.
Foto: Instagram.com

Další retro komoda, tentokrát v moderním provedení. V kombinaci s černou působí velmi elegantně a stane se dominantou například vaší předsíně.  Foto: Další retro komoda, tentokrát v moderním provedení. V kombinaci s černou působí velmi elegantně a stane se dominantou například vaší předsíně.
Foto: pinterest.com/Decoralluring

Nebojte se ani výrazných barev! Růžová v kombinaci s tímto starým dřevěným stolem je prostě skvělá! Foto: Nebojte se ani výrazných barev! Růžová v kombinaci s tímto starým dřevěným stolem je prostě skvělá!, Foto: pinterest.com/DecorationeffectGramofon je v retro stylu doplňkem číslo jedna. Foto: Gramofon je v retro stylu doplňkem číslo jedna.
Foto: pinterest.com/Etsy

Interiér tohoto obývacího pokoje je plný několika kusy nábytku v retro stylu, které jsou doplněny moderní pohovkou a doplňky.  Foto: Interiér tohoto obývacího pokoje je plný několika kusy nábytku v retro stylu, které jsou doplněny moderní pohovkou a doplňky.
Foto: pinterest.com/ArchZineFR

Kombinace moderní pohovky s retro křeslem a žlutou barvou je také v kurzu.  Foto: Kombinace moderní pohovky s retro křeslem a žlutou barvou je také v kurzu.
Foto: pinterest.com/WillowStratton

Podívejte se na celou inspirativní galerii retro stylu:

Alena Sobotková, interiérová designérka 

Další články:

Lapače snů jsou symboly boho stylu.

Jste zasněný bohém? Vykouzlete si doma uvolněný boho styl. Přinese vám pohodu a štěstí

Dřevo je zásadní materiál v ruském stylu bydlení.

Bydlení v ruském stylu: Teplé dřevo, vyřezávané ornamenty a bohaté květiny. Zamilujte se do romantiky à la Rusko

Nebylo by krásné bydlet v takovémhle bytě?

Bydlete jako na zámku. Francouzský styl je jednoduchý a přitom bohatý

Článek je zařazen v: nábytek , retro , socialismus , retro styl , restaurace nábytku , zlatá šedesátá
Reklama