Trendy

23. srpna 2019 08:00

Markéta Kašková

Žena se vrátila v čase: Byt si zařídila věcmi jen ze 70. let

Novinářku Laura Hofenk poprvé sedmdesátá léta zaujala, když byla ještě dítě a rodiče ji brali do muzea. Od té doby snila o tom, že jednou bude vlastnit svůj dům v duchu sedmdesátek. To se jí teď splnilo. Pojďme se podívat zpět na tehdejší vymoženosti, které kolikrát známe už jen z televize.

Někdo sbírá nálepky, jiní například stará auta. Nizozemská novinářka Laura Hofenk se zamilovala do 70. let. A nechala se jimi natolik ovlivnit, že celý její byt vypadá, jako kdyby vypadl z minulého tisíciletí.

Vše je 50 let staré

V dubnu minulého roku se přestěhovala do svého nového bytu, který vmžiku předělala na barevnou retro podívanou. Zamilovala se do oranžového, fialového a hnědého plastu, který najdeme v obýváku i v kuchyni.

Laura si koupila staromódní pevnou linku, televizi ve tvaru krabice, a dokonce začala poslouchat na vinylu kapely té doby.

Když přijdete do mého domu, vrátíte se v čase o 50 let zpět. Poslouchám vinyl nonstop, sleduji televizi černobíle a také telefonuji z mého oranžového telefonu ze 70. let. V mém domě najdete všechno z té doby. Není to jen trochu vintage, je to celé vintage! Vše jsem shromáždila za pouhých šest měsíců,“  říká Laura.

Život před 50lety

Když se redaktoři z webu apartmenttherapy.com zeptali, co by na svém životě změnila, odpověděla:„Přála bych si, abych opravdu mohla žít v 70. letech, alespoň po dobu jednoho týdne. Užila bych si jízdu ve starém autě a život bez mobilního telefonu. Ráda bych nosila oblečení z té doby a tančila tak, jak to dělali před 50 lety.“

Podívejte se do galerie na neuvěřitelný retro byt:


Přečtěte si také