Dům a bydlení

1. listopadu 2017 07:59

Matouš Hartman

Je čas dušiček a tajemných sil. Vyčistěte si bydlení od negativní energie

I když jsme racionální až běda, někde v hloubi duše většina z nás věří, ví nebo tuší, že věci mezi nebem a zemí přeci jen existují…Tajemná dušičková doba přináší příležitost očistit dům i byt od negativní energie. Poradíme vám jak na to.

Špatně se vám spí, nemůžete se soustředit, jste doma nervózní a napjatí? Možná za to může špatná energie, která ovlivňuje vaše bydlení. Senzitivní lidé ji vnímají docela silně a může je opravdu rozhodit. Váš domov by měl být oázou klidu a míru, který vám nabídne vlídnou náruč po hektických pracovních dnech. Zkuste si naklonit domácí bohy a přivolat zasloužený klid a pohodu. Naučíme vás několik očistných rituálů, které vám v tom pomohou!

Ukliďte si

Ne, to není vtip ani dobře míněná rada od maminky, ale pokyn respektovaného životního umění Feng Shui. Nepořádek a nelad v nás totiž probouzí úzkosti. Znáte ten fajn pocit, když jsou okna umytá, koberce vyčištěné a kuchyň zbavená nánosů mastnoty? Jako by nám spadl kámen ze srdce. Vyhrňte si rukávy a dejte si generální úklid. Odreagujete se u něj a navíc se výrazně pročistí zóny dobré energie.

Ukliďte si, je to práce, ale funguje to, Foto: istock.com

Síla talismanů

V autě se vám houpe talisman pro štěstí? Máte svůj emocionálně důležitý předmět, který držíte v dlani, když jste nervozní? Stejně na vás budou působit domácí lapače špatných energií. Zvolte si své ochránce a bůžky štěstí, kteří vám pomohou ochránit domov. Dejte si je ke dveřím a do důležitých zón, hned se budete cítit lépe.

Očistná sůl

Sůl je od pradávna tradiční surovinou, která očisťuje a chrání! Už naši předci ji hojně užívali nejen na vaření, ale i pro očistné rituály. Vezměte hrníček soli, rovnoměrně jej rozsypte po podlaze celé místnosti a zhruba za hodinu prostor vyluxujte nebo zameťte. Jedna důležitá věc: veškerá použitá sůl by měla ihned po proceduře opustit dům či byt.

Použijte sůl, Foto: istock.com

Domácí aromaterapie

Vůně mají neuvěřitelnou moc nad našimi emocemi! Jen si vzpomeňte, jak se rozněžníte při vůni dětského pudru, babiččiny bábovky, vůně mámina prádelníku nebo prvního dospělého parfému. Vneste vůně do svého bytu a to přesně takové, jaké vás uklidňují. Vyhněte se ale syntetickým vůním a vsaďte na tóny přírody, ať to bude vanilka, hřebíček nebo levandule. “Vykuřte” pryč všechen stres. Tradičním domáckým vykuřovadlem vždy byla bílá šalvěj. Ze suchých větviček se upletl pevný snopek a ten se nechal doutnat. Obcházely se s ním chlévy se zvířectvem, ale hlavně obytné domy. Dnes vám postačí aroma lampa a aroma olej s vůní šalvěje.

Udělejte si pohodlí s aromaterapií, Foto: istock.com

Zvonkohry

Možná si myslíte, že by vás zvonky spíše rozčilovaly, ale malebné zvuky v prostoru dokáží pročišťovat energie. V Asii to dobře vědí a používají jak různé zvonkohry tak ozvučná dřívka, která nechávají volně znít ve větru. Pokud to není vaše káva, zkuste si alespoň pustit relaxační hudbu a nechat ji znít svým bytem. Vyladí jeho energie i vaši náladu. Čím je místnost větší, tím by se měly použít hlubší tóny.

Dejte na tipy prověřené Asií, Foto: istock.com

Přestavte byt

Pokud vás váš domov znervózňuje, je opravdu něco špatně. Třeba rozmístění nábytku v prostoru, kde se pak špatně mísí energie a ta dobrá se k vám nemá šanci dostat. Podle umění Feng Shui negativní energie potřebuje něco, na čem se může „držet“. Uspořádejte si prostor s tak, aby byl co jevíce otevřený. Jakékoliv negativní energie se budou rozcházet. Už samotný akt přeskupení působí na rozptýlení škodlivé energie.

Přeorganizujte si byt, bude jako nový, Foto: istock.com

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také