Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jste zavaleni věcmi? Poradíme vám, jak v přeplněném bytě najít nový úložný prostor!

Místa není v domácnosti nikdy dost. Je proto nutné umět šikovně využít i ty nejmenší skulinky, které často poskytují tu nejlepší příležitost k uskladnění zimního oblečení nebo kuchyňského náčiní. Tady je pár tipů, jak i z 1+1 můžete udělat relativně prostorný byt.
Vydáno: 23.10.2017
Vykouzlete si doma úložné prostory navíc!

Třídit, značkovat, popisovat

Prostor pod postelí využívá k odkládání momentálně nepotřebných věci snad každý. Je to ale také největší černá díra ve většině domácností. Přitom jde o poměrně veliký prostor, který lze s trochou organizačních schopností proměnit v nedocenitelné úložiště. Investujte proto do plastových organizátorů, popřípadě setu pěkných papírových krabic, které svými výškovými rozměry přesně zapadnou pod vaši postel. Při třídění věcí se pak pokuste propracovat k určitému systému – zimní čepice a rukavice do jedné krabice, nářadí do druhé. A hlavně – nezapomeňte na závěr přední stranu přepravky čitelně popsat.

Pořiďte si úložné boxy.
Pořiďte si úložné boxy.
istock.com

Magnetické lišty

Tuto vychytávku běžně seženete v obchodech typu Bauhaus, Obi nebo Hornbach a zaplatíte za ně řádově jen několik stovek korun. Po připevnění na zeď pak krásně poslouží v garáži, kuchyni, ale i koupelně. Přichytit k ní můžete vše kovové, tedy cokoli od šroubováků přes nože až po vlasové pinetky a klíče. Věci tak máte stále po ruce, aniž byste se museli věčně přehrabávat v šuplících.

Magnetické lišty jsou stylové a praktické.
Magnetické lišty jsou stylové a praktické.
istock.com

Stůl, stolek, stoleček

Určitě to znáte. Jdete do obchodu s jednou konkrétní vizí, například koupit stůl pro čtyři osoby, který přesně padne do stísněné kuchyně. Pak se vám ale na mysl vloudí zákeřná otázka: „Ale co když…?“ Ale co když k nám přijde velká návštěva? Ale co když budeme mít další dítě?

V první řadě nezapomínejte, že byt si zařizujete pro sebe, ne pro návštěvu. Pokud ale i tak chcete mít jistotu, že budete za každou cenu dobrým hostitelem, sáhněte po některém z šikovných rozkládacích stolů. A jestli žijete pouze s partnerem nebo je vaše kuchyně opravdu hodně malá, doporučujeme stůl, který se dá celý sklopit a přichytit ke stěně.

Rozkládací stůl oceníte při rodinných oslavách a návštěvách.
Rozkládací stůl oceníte při rodinných oslavách a návštěvách.
istock.com

Dveřový věšák

Dalším často opomíjeným prvkem jdou dveře. Přitom například v případě koupelny často zabírají téměř jednu celou stěnu. Přidělat na ně poličky by samozřejmě bylo značně nepraktické, proto raději sáhněte po háčcích nebo dokonce speciálních věšácích vyrobených přímo pro zavěšení na dveře. Nic tak nemusíte vrtat ani lepit, což speciálně lidé žijící v podnájmu jistě ocení. Pak už jen pořídit vodě a vlhku odolné pořadače a konečně se budete moci vysprchovat beze strachu, že skončíte pod lavinou sprchových gelů, kondicionérů a jiných prostředků vyskládaných na kluzkém obvodu vany.

Věšák na dveře je praktickým pomocníkem.
Věšák na dveře je praktickým pomocníkem.
istock.com

Odpadkový koš

Nejvíce prostoru vám však neušetří police ani skládací stůl. Vaší hlavní spásou by měl být odpadkový koš. Sentiment je sice krásná vlastnost, vždy když třídíme staré věci, je ale potřeba sám sebe se zeptat – kolikrát za poslední rok jsem si oblékla tyto šaty? Pila z tohoto hrníčku? Prohlédla si pět let staré výkresy svých dětí? Pokud odpověď zní ani jednou, zvažte, zda má cenu plýtvat na věc místem pod postelí.

Zbavte se nepotřebných věcí!
Zbavte se nepotřebných věcí!
istock.com

(az)

Další články:

Tato místa udržujte striktně čistá!

Lednice či mobilní telefon? 10 míst, která bychom měli uklízet minimálně jednou týdně. To zvládnete!

Malý byt můžete rozdělit například jen regálem s květinami.

7 osvědčených triků, jak opticky zvětšit malý byt

Tato uklízecí metoda vám změní život.

Konec nepořádku: Vyzkoušejte japonskou uklízecí metodu KonMari, která vám změní život

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, tipy, rodina, úklid, vychytávky, úložné prostory, nápady, pořádek, praktické nápady, místo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama