Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

20 skvělých nápadů, jak si vyrobit vánoční svícny

Světlo svíček k Vánocům neodmyslitelně patří a začíná to již čtyřmi svícemi na adventním věnci.
Vydáno: 12.12.2015
Zahřejí fyzicky i psychicky
Autor: www.digsdigs.com Zahřejí fyzicky i psychicky

Postupné zapálení většího množství svíček je výrazem rostoucího toužebného očekávání narození Ježíše Krista, který je v křesťanské víře Spasitelem, Vyvoleným. Přestože Česko je země plná ateistů, tradice adventních věnců se u nás stále dodržuje. Také je nutno podotknout, že na adventních věncích může být svíček více než jsou obvyklé čtyři, mohou být různě vysoké, různých barev, symetricky, nebo asymetricky rozmístěné. Záleží na lokální tradici i současné módě. I na štědrovečerní tabuli pak září světlo svíček, dříve se objevovalo i na vánočním stromku, než ho kvůli bezpečnosti a také pohodlnosti nahradily elektrické žárovičky.

Máte-li doma pěkné lucerny, které přes léto využíváte ke svícení na zahradě, můžete je využít i na Vánoce. Tu správnou atmosféru získáte přidáním vánočních dekorací. Jednoduché.
Autor: Julie Stevens na Pinterest.com Máte-li doma pěkné lucerny, které přes léto využíváte ke svícení na zahradě, můžete je využít i na Vánoce. Tu správnou atmosféru získáte přidáním vánočních dekorací. Jednoduché.

Možností, jak ozářit domov v této předvánoční době, je mnoho. Někomu se líbí obyčejné bílé svíčky, jiní dávají přednost vonným. Protože ale víme, že naši čtenáři mají tvořivého ducha, přinášíme vám 20 inspirací, jak můžete po svém ozvláštnit svíčky na adventním věnci či slavnostní tabuli.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Odličovací polštářky imitují sníh. Svíčky do nich nedávejte, ale své místo najde věnec na dveřích

Rychlý adventní věnec z odličovacích tampónů: Vyjde lacino a zvládne ho každý

Ani stará lžička nepřijde nazmar

Vánoční ozdoby můžete udělat z čehokoliv

Vánoční hvězda

Co s vánoční hvězdou po Vánocích? Rozhodně ji nevyhazujte!


Článek je zařazen v: Gondíci s. r. o.

reklama