Vánoce

19. listopadu 2020 06:00

Markéta Zídková

Rychlý adventní věnec z odličovacích tampónů: Vyjde lacino a zvládne ho každý

Proč utrácet za věnec peníze, když si ho téměř zadarmo můžeme vyrobit sami? Budete potřebovat jen to, co seženete v běžných obchodech, a pohodlně se vejdete do stovky. Možná ani nic neutratíte, protože potřebné věci budete mít doma. Tak se pusťte do tvoření!

Tenhle adventní věnec na dveře zvládne vyrobit opravdu každý. Materiál na něj pořídíte za pár korun, navíc s ním vykouzlíte dokonalou iluzi čerstvě napadaného sněhu, který je zatím v nedohlednu, ale k Vánocům neodmyslitelně patří.

Nejdříve si připravte vše, co budete potřebovat. Není toho mnoho:

Materiál na věnec:

  1. Korpus věnce pořídíte v květinářství
  2. špendlíky v papírnictví
  3. odličovací tampony v drogérii
  4. případně stužku či jinou dekoraci na ozdobu.

Pohodlně se vejdete do 75 korun.

Máme vše, co budeme potřebovat, a můžeme se pustit do práce. Nemusíte být nijak zvlášť zruční, věneček zvládnete vyrobit třeba večer u televize.

Postup výroby adventního věnce

Krok 1 – příprava tamponků: Do středu kolečka zapíchněte špendlík a tamponek „roztřepte“, tedy prsty obou rukou uchopte jeho vrchní a spodní vrstvu a slisované vrstvičky postupně oddělujte od sebe.

Nebojte se toho. I kdyby se vám podařilo tamponek natrhnout, nic se neděje, uvidíte, že nakonec tyto nedostatky nebudou vůbec vidět.

Krok 2 – Připichování tamponků: Teď přichází na řadu samotný korpus věnce, do kterého postupně zapícháme připravená kolečka. Jak? Zjistíte v galerii:

Teď už jenom jednoduše zezadu připíchněte poutko na zavěšení a přemýšlejte, jak hotový věnec dozdobit.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také