Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak dětem vyrobit útulný zahradní domeček?

Zapomeňte na plast, Martin Pergl vám ukáže výrobu dřevěného stylového zahradního domku pro děti.
Vydáno: 26.09.2015
Malé děti touží po útulném prostoru, kde si mohou připadat jako ve skrýši
Malé děti touží po útulném prostoru, kde si mohou připadat jako ve skrýši Autor: www.zahradni-domky-pergoly.eu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Postavit dětem vlastní dřevěný domeček na zahradu není zase až tak složité. Šikovný kutil to zvládne sám - bude k tomu potřebovat sušené dřevo, palubky, latě, spojovací materiál (vruty, hřebíky), střešní krytinu (bitumenový šindel), polykarbonát, barvu-lazuru, nátěr na ochranu dřeva. Z nářadí pak pilu pokosovou, pilu stolní kotoučovou, aku vrtačku, rašpli, kladivo a štětec.

Dvakrát měř a jednou řež

Takový zahradní domeček v rozměrech akorát pro děti jim poskytne vlastní království Foto:

Nejdůležitější je udělat výkres, dobře spočítat rozměry, aby vyšel dobře prořez latí a palubek. "Pokud chce někdo postavit dětem vlastní domeček, měl by začít kostrou domku a pak přibít palubky. Já to dělám panelově - každou stěnu zvlášť, a pak se domek k sobě sešroubuje," říká Martin Pergl. 

Tímto způsobem si člověk vyrobí skládačku, kterou pak jen složí dohromady. "Je to velice pevné a závěrečná montáž znamená jen sešroubovat 7 panelů k sobě a do 20 minut je domek sestavený. Na závěr se přitluče hřebenáč a krajové lišty na střechu," vysvětluje Martin Pergl.

Domek pro zručného kutila zabere bez nátěru jeden den. S barvou dva dny. Děti tak získají domek s otevíracími okny a dveřmi. K domečku jde udělat třeba lavičku, postel, může být patrová podle typu domečku. "Také vyrábím stoleček a židličky, stoleček může být sklápěcí na stěně domku," říká Martin Pergl.

Děti si určitě užijí okýnka, budou v domečku připravovat třeba večeři, hrát si na svatbu, prostě zkoušet si, jaké to je být dospělý. Anebo promění svůj dům v pirátskou loď...

(web)

Mohlo by vás zajímat: 

Můžete pořídit drahé vybavení, ale dětem stačí i pár drobností a vlastní fantazie

Lákadla, díky kterým si děti vaši zahradu zamilují

Domov nejen pro člověka

Jednoduchý návod, jak dostat do zahrady užitečný hmyz

Článek je zařazen v: Gondíci s. r. o.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama