Bydlení

3. března 2019 08:00

Markéta Kašková

Jak se staví sen: Nové bydlení pro Lucii se čtyřmi dětmi. Po smrti manžela zůstala na vše sama

Naši designéři tento týden vylepší bydlení paní Lucii Chvojkové a čtyřem malým dětem. Dívejte se 4. března od 21.30 na Primu a nechte se inspirovat pro své bydlení.

Lucie je mladá vdova se čtyřmi malými dětmi. Před necelým rokem tragicky zahynul její manžel Petr. V bytě, který měli v plánu rekonstruovat, zůstala na všechno sama.

Tatínek Petr, maminka Lucie a jejich čtyři děti (Terezka 1, Zuzanka 4, Barborka 9 a Vojta 11) byli jako rodinka zreklamy na rodinné štěstí. Táta vědec, milovník přírody, manuálně zručný a pro svoji rodinu by udělal cokoliv. Začal srekonstrukcí bytu, kterou bohužel už nikdy nestihl dokončit.

Krutá hra osudu

Tragickým se pro rodinu stal 31. leden 2018. Vten den slavila nejmladší dcerka první narozeniny a Petr zpráce volal domů, že už se na všechny moc těší. Petr byl pracovně na konferenci na Vysočině. Skamarádem se šli ještě projít po okolí než pojedou zpět do Prahy, jenže Petrovi uklouzla noha, zřítil se ze skály a zemřel.

Rodinu tragédie nesmírně zasáhla, ale Lucka se nemohla zhroutit a musela fungovat dál. Starší děti jí hodně pomáhaly a ty mladší pomáhaly mamince zase tím, že potřebovaly její pozornost a péči.

Co by si přáli

Nové pokojíčky, možná změnit dispozice. Jeden pokoj sloužil jako dílna. Nejstarší Vojta má pokojíček dohromady sBarborkou – ty dva by Lucie chtěla „rozsadit“. Chybí jim úložné prostory a místo.

Proměny se ujali designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný.

Hodnocení designérů

„Byla to jedna z našich rozsáhlejších proměn, čtyři místnosti je hodně, ale tahle rodina byla velká a strašně moc to potřebovala! Docela dlouho jsme přemýšleli, jaké místnosti kromě původní tatínkovy dílny vůbec zařídíme, protože variant bylo mnoho. Výsledné stylové pojetí se tentokrát nerodilo úplně snadno, snažili jsme se zachovat některé původní prvky a nedělat brutální zásahy,“ přiznali designéři.

Dívejte se už v pondělí 4. března od 21.30 na Primu, kde celou proměnu včetně soutěže uvidíte!


Přečtěte si také