Jak se staví sen přichází opět plnit sny. Chystá se i absolutní novinka

Na televizní obrazovky se premiérově vrací oblíbený pořad Jak se staví sen – extra. Zajímavé, často i nečekané bytové proměny a lidské osudy, které nejsou jako z románů se šťastným koncem. To čeká diváky televize Prima v další, novinkové řadě oblíbeného pořadu. V devíti nových dílech vás bude opět provázet moderátorka Iva Kubelková, která je nejen průvodkyní lidských příběhů, ale často také rodinným poradcem či zpovědníkem. Premiérové díly můžete

I tentokrát budou moci diváci sledovat zajímavé proměny bydlení. V úvodním díle premiérové série oblíbeného pořadu diváky čeká ohlédnutí za šesti různými proměnami z předchozí řady. Co vše se změnilo, jak jsou s odstupem času aktéři s provedenými změnami spokojeni a jak se jim daří? Vypravíme se ale také do roku 2018, kdy jsme pomohli paní Lence, která přišla o dceru. Bude to však pozitivní návrat – jaká šťastná událost postihla rodinu tentokrát? A jaké krásné úlohy se bude muset zhostit Iva Kubelková?

Podívejte se na upoutávku nové řady Jak se staví sen - extra

Na návratový díl navážou premiérové osudy dalších rodin, které sní o lepším bydlení. Nepůjde však jen o interiér, ale také o změnu zažitých stereotypů, někdy dokonce o změnu životních postojů V každé epizodě se tradičně seznámíme s jednou rodinou, která sní o lepším bydlení. A právě jejich sen se stává výzvou pro dvojici designérů. Budeme měnit, co se dá, a pomůžeme například babičce sirotka, čtyřem statečným ženám, mladému vdovci, vrhneme se na nikdy nerekonstruovaný retrobyt jako překvapení pro sestřenici či pomůžeme rodině zdravotníků s dcerou s postižením. Ale tím zdaleka nekončíme.

Jak se staví sen – tipy a triky

Absolutní novinkou letošního ročníku bude nový pořad Jak se staví sen – tipy a triky, který poběží každé pondělí po premiérových proměnách. Informacemi nabitý pořad o bydlení pro všechny, kteří mají rádi bytový design nebo se sami chystají do proměny svého domova a hledají ucelené rady, jak na to. Průvodcem pořadu bude hlas Ivy Kubelkové. Designéři budou divákům vysvětlovat, jak se k proměně bydlení postavit a jakými pravidly se řídit. Pomůžeme vám s proměnou garsonky, starého rodinného domku, ložnice, obývacího pokoje, dáme vám tipy, jak zvětšit byt, jak s vybouráním jádra a novou koupelnou, kuchyní či chodbou, jak udělat dětské pokojíky pro kluka a pro holku, jak vybrat barvy, podlahu, osvětlení, vyměnit dveře, vybrat spotřebiče. Budou to rady, tipy a triky, které rozhodně stojí za to. V první dílu „Dispozice bytu“ budeme měnit nevyhovující uspořádání – byt přestal vyhovovat potřebám majitelů a je třeba ho přizpůsobit novým skutečnostem – jaká pravidla platí při změně dispozic?

Designéři pořadu:

Těší se na vás tři ostřílené dvojice designérů – Kamila Douděrová + František Kobližka, Andrea Hylmarová + Marek Povolný a Martina Pištěláková + Jan Bek. Hned první díl bude speciální, čekají vás v něm totiž Návraty – ohlédneme se za šesti nejzajímavějšími proměnami nejen z předchozí série, ale také trochu více do minulosti. Co vše se změnilo, jak jsou s odstupem času aktéři s touto změnou spokojeni a jak se jim osobně daří v jejich životech? A pak hned naváže osm zbrusu nových proměn. A úplnou novinkou bude navazující pořad JSSS – tipy a triky.

Čekání na nové díly si můžete zkrátit u předchozích epizod online na Iprima.cz

Ing. arch. Kamila Douděrová

Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. Vůči klientům se snaží být maximálně empatická, každý návrh je originál. Miluje barvy, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio KamiDesign. A je jedinou designérkou, která se objevuje v pořadu nepřetržitě od začátku vysílání.

Ing. František Kobližka

Charismatický František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury. V nitru se necítí být ani architektem, ani designérem, ale vlastně poradcem, psychologem, obchodníkem, návrhářem, rétorem, průvodcem i dělníkem. Františkovým krédem je spokojenost zákazníka. Jeho specializací posledních let jsou interiéry koupelen.

Ing. Andrea Hylmarová

Andrea Hylmarová vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole. Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011. Při navrhování je pro ni středobodem klient a jeho důkladné poznání. Baví ji posouvání vlastních hranic a proces neustálého učení. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry.

Ing. Marek Povolný

Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor Pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje již 18 let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“

Martina Pištěláková

K interiérům se v roce 2011 dostala při budování svého domova. Po vystudování školy IDK zaměřenou na interiéry se aktivně vrhla do svých prvních projektů. Při práci nezapomíná na funkčnost a užitečnost prostorů. Tvorba, a zejména realizace interiérů pro ni představuje neustálé učení, psychologii a kontakt s lidmi. Od roku 2012 má své studio Martina Design. V roce 2018 vytvořila ojedinělý pořad LADÍME BYDLENÍ s Martinou, který můžete sledovat třeba na YouTube.

Ing. arch. Jan Bek

Honzovou alma mater je ČVUT, konkrétně Fakulta stavební, obor architektura. Již při škole začal pracovat na svých projektech, kterých postupem času přibývalo, a to po škole napomohlo vzniku vlastního architektonického studia Bekarch. Studio se věnuje jak projekci objektů k bydlení, tak interiérové tvorbě komerčních a soukromých interiérů. Mezi interiéry často figurují restaurace, kavárny a kanceláře. Studio klade důraz na komplexnost služeb. Ve své tvorbě se Jan snaží dosáhnout funkčnosti, jednoduchosti, ale nikoli monochromatické strohosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také