Jak se staví sen

7. července 2017 18:30

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu bytu v Praze Dejvicích (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali byt 2+1 pro vbrzku již šestičlennou rodinu.

Hlavní změna je jednoznačná: obývací pokoj už není průchozí! To je to, po čem Milan s Janou toužili a co jsme jim splnili. Každé napití nebo návštěva toalety už nejsou důvodem, aby se otevřely dveře a jedno ze tří dětí proběhlo kolem postele rodičů. Kvůli tomu jsme sice museli zmenšit obývací pokoj, ale chodbička se rozhodně vyplatila. Navíc jsou v ní teď chytře schované skříně. (Viz dispoziční plánek.) Na první pohled v obývacím pokoji teď nejsou žádné skříňky, žádné úložné prostory – to jen svědčí o tom, jak skvěle to designéři vymysleli, aby skříně nezahltily prostor. Když se na fotky podíváte lépe, uvidíte, že jak nad nikou s psacím stolem, tak nad dveřmi do chodby jsou bílé skříňky.

Bohužel se sem vešla buďto jen sedačka, nebo postel. Jana s Milanem si přáli oboje, to nakonec nebylo reálné, a tak vyhrála pohodlná rozkládací sedačka. Ke stolu se pohodlně vejde celá rodina (ze dvou stran má stůl lavici). Překvapením je pak nová kuchyně a renovace vstupní předsíně.

Podívejte se na změnu dispozice – původní stav:

(Dveře vpravo v předsíni vedou do koupelny).

Tady detaily návrhu:

Změna stylu je do očí bijící. Díky přiznání trubek na plyn získal byt lehoulince industriální charakter. Z nábytku nezůstalo zachováno nic, nové skříňky jsou elegantní a téměř nejsou vidět. Takže neubírají už tak malým místnostem opticky na prostoru.

Pořad můžete sledovat každý všední den v 17.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také