Jak se staví sen

2. srpna 2017 16:00

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu dětského pokoje a ložnice v Týnci nad Sázavou

V Týnci nad Sázavou jsme mladé rodině Šimkových předělávali dětský pokoj a ložnici. Jak se proměna podařila?

Mladá rodina Šimkových už měla sama vymyšleno, že by ráda prohodila dětský pokoj s ložnicí. Designérům, respektive Martině se to zpočátku nelíbilo, představa, že ložnice bude naprosto miniaturní, jí nepřišla dobrá, pak ale když viděli, že se tam vejdou manželské postele, vzali to za své a místnosti prohodili.

V této realizaci je ložnice zařízena nábytkem převážně ze standardního řetězcového obchodu s nábytkem, v dětském pokoji je většina nábytku na míru. V obou místnostech jsou to samy o sobě spíše nevýrazné kousky, na rozdíl od předchozích realizací se zde neobjevuje žádný designový kus. Co ale oběma pokojům propůjčuje osobitý charakter, jsou vtipné doplňky.

V ložnici jsou to zavěšené květiny kokedamy, které k nám přišly z Japonska. Ty ložnici propůjčují snový charakter. Osobité je i svítidlo na stropě. Dětský pokoj rozzářila řezaná grafika, kterou už použili i designéři Marek s Andreou, když předělávali dětský pokoj u Pardubic.

Martina s Lukášem v dětském pokoji vytvořili pohádkový svět, kdy dekorace postupují se stěn na strop i nábytek a vše splývá v jeden celek. Jsou tu drobnobnosti jako provazy, které vedou od stropu ke stolu, po kterých šplhají opičky, tabulová barva na zdi, zásobníky na papír a tužky na zdi či koberce, které si designéři sami navrhli a nechali udělat na zakázku.

I před proměnou měly děti hezký pokojík, ale časem by přestal dětem stačit. Teď je nejen velký, ale je to něco naprosto jiného:

Sdílejte článek

Přečtěte si také