Jak se staví sen

20. června 2017 06:00

Jana Brass

Před a po v Hořicích: Co všechno obnáší překvapení v moderním stylu pro dvě starší dámy

Paní Jana si přála pro maminku nový obývák a pro sebe novou ložnici. Nakonec proměnou prošel téměř celý třípokojový byt a pro to, co z něj designéři vykouzlili, jeho majitelky nenacházely slov.

Ve starším panelovém bytě v Hořicích žije nejenom paní Libuška s dcerou Janou, dvěma psy, papouškem a rybičkami, ale víkendy tady tráví i Janin syn Petr a jeho pět dětí. Hlavním problémem, před který byli designéři pořadu Jak se staví sen postaveni, byl špatně vyřešený obývací pokoj a nekvalitně postavený dům. Do obýváku vedly z chodby dveře, které nikdo nepoužíval, do kuchyně se zase vcházelo nešikovně úzkým průchodem. Chodba byla sice dost dlouhá, ale chyběl v ní jakýkoliv úložný prostor na boty nebo kabáty. V celém bytě převládala barevně dost divoká výmalba a vzhledně nepůsobil ani původní, příliš masivní nábytek.

Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný se rozhodli pro kompletní předělání elektroinstalace i pro radikální změny v dispozicích včetně propojení kuchyně s obývákem, zkrácení chodby a zabudování šatní skříně a botníku. Došlo také na nerovnosti v podlahách, příčkách a stropech a barevné umírnění prostoru. Výrazné fialové, žluté a růžové výmalby ustoupí neutrálním barvám, původní nevzhledný nábytek nahradí na míru vyrobená knihovna, jídelní a konferenční stůl a úložné prostory za televizí. Velkým překvapením bude nová kuchyňská linka a zcela nový vzhled vstupního prostoru.

Takto vypadal byt před proměnou:

Takto byt navrhli designéři:

Proměna se tedy nakonec nedotkla pouze koupelny, toalety a ložnice paní Libušky. Hlavní aktérky si sice přály proměnu v moderním stylu, ale designéři se nakonec trochu obávali, jak bude jejich pětidenní usilovná práce přijata. Z barev bude převládat světle šedivá s modrými akcenty. V celém prostoru bude nová laminátová podlaha v dřevěném dekoru. Do obýváku bude potřeba vměstnat novou sedačku, televizi a nakonec i akvárium, které přečkalo proměnu u ochotné sousedky.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na stránkách pořadu.

(jab)

Podívejte se, jak byt vypadal před proměnou a jak si s prostorem poradili designéři:

Sdílejte článek
Štítky proměna

Přečtěte si také