Pořady

18. října 2018 14:22

Petra Kloidová

Poklad z půdy připomene, že zlaté časy panenek jsou v nenávratnu

Už v pondělí ve 21.30 se můžete těšit na další díl Poklad z půdy. Jan Rosák přivítá několik zvědavých návštěvníků s jejich starožitostmi. Často se ukáže, že vybrat starožitnost jako investici je úkol hodný pouze odborníkům.

Moderátor Jan Rosák přivítá ve studiu muže, v jehož bytě se objevila fotografie nejznámějšího českého fotografa Drtikola. Jeho fotografické práce, a to hlavně akty, se v aukcích prodávají za několik milionů dolarů.

Zkoumaný objekt je ale civilní fotografický portrét ženy. Za kolik ji bude moci prodat muž, který ani netuší, jak k zarámované fotografii přišel?

POKLAD Z PŮDY SLEDUJTE ONLINE

Kočárek a panenka

Do studia přichází i žena, která v dětství dostala od sousedky starodávný kočárek s panenkou, jež má porcelánovou hlavičku. Sama ji nakonec schraňovala několik desítek let a teď se rozhodla, že ji prodá. Oceňovatelka tvrdí, že ji může prodat až za 25 000 korun, s tím ale nesouhlasí starožitníci, kteří majitelce nabízejí mnohem menší částku. Panenky s procelánovými hlavičkami už prý nemají takovou cenu jako kdysi.

Soška, která se prodražila

Do studia za Janem Rosákem se vydala i dvacetiletá žena, která kypí sebevědomím. Je si jistá, že v aukci ve Francii vydražila hotový unikát – secesní soška malé dívky je opravdu krásná. Má ale také takovou cenu?

Odborník a oceňovatel v jednom ji asi dost zklame – soška je jen levným padělkem, který se dá prodat za zhruba jednu pětinu ceny, kterou slečna zaplatila.

Poklad z půdy na Primě uvidíte každé pondělí ve 21.30!

PO ODVYSÍLÁNÍ NAJDETE VŠECHNY DÍLY ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také