Pořady

28. srpna 2020 11:58

Markéta Princová

Poklad z půdy s pohnutým osudem se vydraží za rekordní sumu. Tohle majitelé nečekali

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. První díl startuje 31. srpna ve 21.35 na Primě!

První díl nové řady pořadu Poklad z půdy přinese sbírku starých loutek hned z několika divadel z konce 19. století, která původně měla putovat do muzea hraček. Rozměrem malý, ale obsahem rozsáhlý je herbář z 16. století, který byl nalezen nikoli na půdě, ale v rodinné knihovně. Ještě menším, ale dražším pokladem je stříbrná hrací skříňka s doslova zpívajícím ptáčkem z počátku dvacátého století, jejíž odhadní cena se vyšplhá na šesticifernou sumu!

Umělecko-technickou kuriozitou je předválečná bronzová soška se značkou Škoda, pravděpodobně od některého z žáků sochaře Jaroslava Horejce. A v závěru pořadu pak padne historický rekord! Ještě aby ne, když se budou oceňovat a dražit artdecové platinové náušnice s diamanty a pohnutým osudem, které se opravdu náhodou našly při úklidu na půdě.

Dívejte se 31. srpna ve 21.35 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také