Pořady

12. května 2019 22:00

Petra Kloidová

Pondělní premiérové díly Pokladu z půdy přinesou i zvláštnosti, jako jsou Hitlerovy cigarety a deštník z Titanicu

Každé pondělí na Primě můžete ve 21.30 sledovat premiérové díly pořadu Poklad z půdy, kam lidé přicházejí se starožitnostmi nebo dědictvím, které někdy může mít i nevyčíslitelnou hodnotu. Patříte i vy mezi utajené milionáře? Inspirujte se v pořadu Poklad z půdy, který můžete sledovat i online v archivu iPrima.cz.

Jan Rosák se stal průvodcem a moderátorem pořadu, který jste mohli vidět už minulý rok na podzim. Poklad z půdy pokračuje druhou řadou a podle rozhovoru s Janem Rosákem to vypadá, že produkce pořadu byla nabídnutými starožitnostmi televizních diváků přímo zavalená. Výběr předmětů, které se dostanou k odborníkům a sběratelům, tedy bude hodně barevný, ostatně to dokládají i slova Jana Rosáka v krátkém rozhovoru.

V čem bude druhá řada Pokladu z půdy jiná?

Koncept pořadu zůstává stejný, protože skvěle funguje, a přesně tak si ho diváci oblíbili. Během první řady se strhla doslova lavina těch, kteří po zhlédnutí Pokladu z půdy vyrazili na tu svou půdu či do stodoly, garáže, aby se podívali, co za poklady tam mají oni. Takže se nám přihlásila spousta nových zájemců se svými předměty a nešlo to jinak než natočit nové díly. Takže pořad je stejný, jen se v něm můžete těšit na jiné předměty a jejich majitele, kteří touží zjistit, zda mají doma poklad, nebo brak. I když jedna zvláštnost přece jen oproti předchozí řadě je. Diváci tentokrát chtěli znásobit svoje šance, takže neposílali jen jeden předmět, ale spíše rovnou více. Produkce tak byla opravdu zavalena.

POKLAD Z PŮDY MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Na jaké předměty anebo zvláštní příběhy byste diváky nalákal?

V nejnovějších osmi dílech Pokladu z půdy se diváci mohou těšit na obrazy, šperky, mince, keramiku, sklo, ale samozřejmě i na takové kousky, jako jsou automobil, motorka, starodávná zbraň, Hitlerovy cigarety, deštník, jehož majitel zemřel na Titaniku, sněžné sáně, unikátní vesmírný fotoaparát nebo notoricky známý „masážní přístroj“ z Postřižin.

Kterou nejvíce bizarní věc diváci do Pokladu z půdy poslali?

Řekl bych, že asi 100 let starý, na první pohled po domácku ušitý kožich z tuleně od potomka majitele jednoho z prvních cirkusů. Daného tuleně prapraděda našeho diváka zabil, když už v cirkusu „nefungoval“. Bohužel byl ale ve strašném stavu… Pak mě ještě překvapilo, že se k nám dostala rodinná fotoalba, zlaté zuby, latrína nebo celá chalupa.

Poklad z půdy sledujte na Primě každé pondělí ve 20.00.

Sdílejte článek

Přečtěte si také