Jak na to

17. června 2022 12:55

Gabriela Svoboda

Láďa opět nezklame! Překvapí nás víceúčelovým držákem na zahradní nářadí

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Když se paní Libuška z Částkova u Uherského Hradiště pustí do práce, jako by jí všechno přímo kvetlo pod rukama. Nádhernými lidovými slováckými vzory totiž zdobí nábytek i každodenní předměty a Láďovi ukáže, jak na to. Blahodárný a zdraví prospěšný nápoj ze šafránu si vychutnáme v Láďově domácí lékárně a dozvíme se, v čem spočívá jeho léčebná síla. S Mírou Košnarem si, netradičně na ohni, připravíme babiččiny škubánky s mákem a bramborové placky.

V Láďově dílně proměníme staré dveře na víceúčelový držák na zahradní nářadí. S šikovnou divačkou Katkou se naučíme vyrábět ze sušených kvítků zalitých v pryskyřici krásné šperky. Pochoutku ze zeleného zlata neboli špenátu si uvaříme podle Láďova rychlého a levného receptu na výtečné zelené palačinky.

Navíc se dozvíme jméno vítězky soutěže Prima kutil – kategorie ženy.

Sledujte v neděli 19. června 2022 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také