Jak na to

17. května 2019 12:45

Pavlína Wagnerová

Ve Vychytávkách vás Láďa Hruška naučí vyrobit si lustr z loukoťového kola

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.

Podle prastaré lidové tradice se koncem května otevíraly studánky, neboli se obnovovaly a čistily prameny po dlouhé zimě. Bývala to velká a významná slavnost, dnes již tak trochu pozapomenutá. Podobně pozapomenuté je také paličkování čili výroba krajek, kterou si připomeneme na návštěvě u Jitky Lacinové. Naučíme se připravovat lahodný ostravský pršut a superzdravou nakládanou zeleninu – korejské kimčchi.

Ani tentokráte nezůstanou naše šikovné ruce a naše dílna nevyužité. Pustíme se do výroby stylového závěsného lustru ze starého loukoťového kola, který se bude krásně vyjímat za letních večerů na terase či v zahradním altánu. Koupel si na příště zpříjemníme tím, že si budeme moct postavit na vanu praktický podnos, své místo si u nás doma rychle najde také vychytaný držák na časopisy a noviny. Dostaneme několik dobrých rad, jak snížit náklady na vytápění, a na závěr si pochutnáme na grilovaných banánech se zmrzlinou podle receptu Ládi Hrušky.

Více inspirace najdete také na webu Prima NÁPADY.

Sledujte 19. května ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také