Vánoce

17. prosince 2016 06:00

Jana Brass

Čeká vás vánoční úklid? Našli jsme 23 pomocníků, se kterými to půjde líp

Vázne to u vás doma s gruntováním? Nezůstávejte v tom sami, přiberte si parťáky na výpomoc.

Na důkladnější předvánoční úklid bytu nám zbývá už jen několik posledních dní. My, kteří jsme to zatím nestihli, máme několik možností. Vypustit gruntování úplně, prolétnout byt a rychle poklidit alespoň takříkajíc na efekt nebo zatnout zuby a prostě se do toho pustit. Vánoce jsou jednou za rok a naše domácnost si zaslouží, abychom jí na svátky trochu připravili.

V žádném případě bychom se ale kvůli úklidu neměli hroutit nebo nervovat. Na trhu je k dostání celá řada účinných úklidových pomocníků a možná právě teď nastala ta správná chvíle, abychom některým z nich dali šanci. „Jejich prodeje se zvedají už od října, kdy začíná úklidová sezóna a v prosinci je další vzestup, protože i úklidové pomocníky si někteří dávají jako dárek. Nejvíce se prodávají mopy, čističe oken, sušáky na prádlo a žehlicí prkna, potvrzuje zvýšený zájem o produkty z kategorie úklid PR manažer internetového obchodu Mall.cz Jan Řezáč.

Jedním z hledisek při rozhodování o způsobu úklidu by kromě účinnosti měla být i ohleduplnost k životnímu prostředí – pokud to půjde, zkusme odstranit špínu bez čisticích prostředků – například pomocí páry nebo použitím mikroutěrek. Při výběru mopu zase hleďme na vlastní pohodlí. Proč se zbytečně ohýbat nebo máchat ruce ve vodě, když to není nutné?

Nezbytností k provedení důkladného úklidu je vysavač. Ať už klasický nebo tyčový, který je ideální k úklidu malých domácností nebo k rychlému úklidu například kolem kuchyňské linky. „Důvodů proč si koupit nový vysavač, i když ten starý ještě funguje, je mnoho. Nejdůležitější je ten, že si chceme chránit naše zdraví, proto doma uklízíme a k tomu potřebujeme mít toho správného pomocníka,“ říká produktová manažerka společnosti Datart Lenka Turková. Podle ní nové vysavače nabízejí navíc řadu inovací a vylepšení. Například díky dokonalejším filtrům vyluxují více prachu a mají také delší životnost.

Pokud se teprve chystáte k úklidu a hledáte správného pomocníka, podívejte se do naší fotogalerie:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také