GALERIE: 300 let starý kostel se proměnil v bytovku. Podívejte se, jak se žije v bytě nad oltářem

Rekonstrukce lákají mnoho lidí, kostel je pak vyloženě výzvou. Zdařilá obnova nepoužívaného svatostánku na severu Londýna ukazuje, že bydlet se dá kdekoli, když se vytvoří pořádný projekt. Kostel nabízí dva byty a netradiční řešení interiéru.

Za atypické bydlení je ale potřeba si zaplatit. Třípokojový byt v druhém patře kostela se prodal za 660 tisíc liber, což odpovídá zhruba 19 milionům korun. Kostel nesloužil církevním účelům do roku 1983, nicméně dodnes si zachoval prvky klasického svatostánku. Ve věži najdete zvony a zajímavým prvkem je i válečný památník a kříž na jedné z obvodových zdí stavby. Zachovala se tak iluze kostela. Z ulice by nikdo neřekl, že se uvnitř nachází dvě bytové jednotky.

Takhle to vypadá v ložnici, Foto: profimedia.cz

Samotný byt, do nějž se můžete podívat v galerii, nabízí vestavěné skříně, prostorný obývací pokoj propojený s plně zařízenou kuchyní. Originalitu mu dodává i začlenění původních stavebních prvků do interiéru. Jedná se de facto o mansardový byt, který využívá původní umístění oken pod střechou jednolodního kostela. To, co okamžitě zaujme každého návštěvníka je jeden z nosných oblouků, který vychází z podlahy bytu a míří ke stropu. Vytváří neokoukaný předěl mezi obývacím pokojem a kuchyní.

Bydleli byste v kostele? Podívejte se dovnitř a rozhodněte sami:

(mh)

Další povedené přestavby:

Sdílejte článek

Přečtěte si také