Bydlení

28. listopadu 2017 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Architekti zachránili starou italskou vilu. Nahlédněte, jak stylově vypadá po rekonstrukci tato letitá dáma

Krásné domy se staví od chvíle, kdy to člověk umí. Když se pak po mnoha letech setkáte se starou architekturou a designem, nemusí být jejich stáří na překážku. O tom svědčí citlivá rekonstrukce starého italského domu nedaleko Milána, která vás možná trochu zaskočí.

Architektonické studio Archiplan má s rekonstrukcí starších budov své zkušenosti a vždy se snaží najít takový způsob záchrany budov, která nepoškozuje jejich vnitřní ani vnější podobu. Staré materiály jsou pečlivě prozkoumány a vždy se hledá způsob, jak je udržet ve stavu, ve kterém byly pro stavbu použity. To vše pro výsledek, který by dokázal vystihnout abstraktní formu pojetí času.

U budovy, kterou můžete v naší galerii navštívit, došlo především k rekonstrukci střechy s bílými dlaždicemi a k úpravě kuchyně s doplňky kuchyňského příslušenství. Zajímavý je hlavně velký stůl o délce 6,5 m. Je to místo, kde se nejen připravuje jídlo a pochopitelně se i jí, ale kde si také mohou děti hrát, dělat domácí úkoly a kde ve chvilce klidu spočinou rovněž dospělí. Společně tak mohou objevovat vytrácející se tradici života v italském domě.

(fis)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také