Pokojíček vypadá jako z pohádky. Designéři udělali ve vlhké a tmavé místnosti zázraky

Naďa prochází nejnáročnějším obdobím svého života. Ztratila práci a svou dceru Izabelku vychovává sama. Společně bydlí v tmavém a vlhkém bytě, kde je jen jeden pokoj. Právě ten se má proměnit na dětský pokojíček. S tím designéři pořadu Postav si sen! umí pomoct.

Když Naďa otěhotněla, její partner chtěl, aby šla na potrat. To odmítla a přítel ji opustil. Svou dceru Izabelku viděl jen jednou. Naďa je statečná a nevzdává se. Pro dceru chtěla pořádný dětský pokojíček. Designéři Zuzana Schubertová a Viktor Čikoš se tak pustili do práce.

Růžový pokojíček

Výsledek vypadá skvěle. Designéři se poprali snerovnými a plesnivými stěnami, nechali vyrobit nábytek na míru a vymysleli zajímavé detaily, které dětský pokojíček zútulňují. Zuzana Schubertová ráda používá tapety, to ve vlhkém bytě nešlo, proto použila 3D samolepky na stěny. Zajímavé je i podsvícení televize nebo to, jak designéři chytře využili výklenek vjedné ze stěn.

Pokoji dominuje růžová barva, kterou má Izabelka nejraději. Vsyté růžové barvě jsou i světla a křeslo. Designéři také nechali vyměnit dveře vcelém bytě a pro maminku Naďu si připravili překvapení. Pořídili jí elektrospotřebiče do kuchyně a také pračku a sušičku. Vtak malém bytě se totiž špatně suší prádlo.

Překvapení čekalo i na Izabelku. Iva Kubelková pozvala na předávání Izabelčinu oblíbenou skupinu youtuberek Lollipopz.

Všechny články o Postav si sen! najdete v našem speciálu:

Hodnocení designérů:

Byť se jednalo o jeden dětský pokoj, dal nám trochu zabrat. A to nejen svým atypickým tvarem a spoustou křivých stěn, ale také vysokou vlhkostí, která způsobovala rozsáhlé plísně aprojevovalo se to i na loupání stropu. První dojem z pokojíku, když jsme vešli, bylo skladiště. Pokoj nebyl útulný ani pro dospělého člověka, natož pro 6leté dítě. Na začátku nás hodně mrzelo, že ze všech těchto důvodů nemůžeme udělat celý byt, ale nakonec jsme si řekli, že pomůžeme alespoň tak, že proměníme dětský pokojíček v pokoj snů, tak jak si to Iza i její maminka přejí.

Začali jsme protiplísňovou výmalbou a samozřejmě už jsme zeď ničím dalším, jako jsou třeba tapety, nezatěžovali. Veškerý nábytek byl vyráběn na míru, což prostoru výrazně pomohlo, a využili jsme tím každý centimetr.

Dominantní je růžová barva v několika odstínech a pouze jako doplněk jsme zvolili tyrkysové pouffy azelené rostlinky v podobě samolepek, které se pnou všude po pokojíčku. Chtěli jsme navodit dojem „zahrádky ve městě“, proto celému pokojíčku dominuje bílé patro z masivu na spaní, kterému jsme domalovali na zdi střechu, takže působí jako dům na nožkách. Ve spodní části patra vznikne prostor na hraní a hlavně úložný prostor na oblečení a hračky. Spodní část patra je vlastně takový pidi obýváček. Nechybí samozřejmě ani školní zóna, protože Iza už je v první třídě a doteď neměla svůj prostor pro školní věci a psaní úkolů. Hned u okna jsme jí tedy vytvořili atypický stůl s úložnými policemi a kontejnerem. Kromě růžové barvy jsme však základ celého pokoje ladili do běleného dubu, v jehož dekoru je jak podlaha, tak vněm jsou i dveře. Zkrátka jsme se snažili vytvořit pokoj tak, aby byl snový pro malou princeznu, ale až vyroste, nábytek může zůstat, jen stěny se vymalují jinou barvou.

Odvysílané díly můžete sledovat on-line:


Přečtěte si také