Jak na to

16. června 2017 12:23

Jakými rostlinami osázet zahradní jezírko? Dozvíte se v pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! Po týdenní pauze se do vašich domácností opět vrací oblíbený hobby magazín VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ s Václavem Postráneckým.

Kdy dochází k medobraní a jak poznat, že už je med hotový a můžeme ho včelkám odebrat? Představíme vám málo známé jedlé hlíznaté rostliny a ukážeme i pálavskou lékořici. Prozradíme, jak osázet zahradní jezírko – jaké vybrat rostliny podle místních podmínek a kolik jich vysadit.

Z pórobetonu si můžete sochu na zahrádku jednoduše vyrobit i vy – postačí vám k tomu obyčejná pilka, nůž a dláto. Masožravky získávají v našich domácnostech stále větší oblibu. Můžete si je vysadit například do efektní masožravé minizahrádky. Trvalky na zahrádce udělají plno parády a nemusíte je každý rok vysazovat znovu. Sázet je můžete i teď v létě. S Václavem Větvičkou odhalíme v listárně tajemství sukulentu zvaného Buddhův chrám.

V rubrice Prima Nápady s Tomášem Krásenským a Pavlem Zemanem vyrobíme zahradní lavici pro zamilované z palet. Na naše psí mazlíčky čekají v létě nejrůznější nebezpečí – poradíme, na co si dávat pozor.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Sledujte v neděli 18. června 2017 v 11.55 na Primě

Sdílejte článek
Štítky trvalky

Přečtěte si také