Jak na to

15. září 2023 13:13

Simona Sedláčková

Romantický podzimní věnec vytvoříte z barevných šípků, jeřabin a suchých květů hortenzie

Žádné jiné roční období nenabízí tolik barevného materiálu na výrobu dekoračních věnců. Na podzim se do tvoření pouštějí zpravidla i ti, které by to v létě ani nenapadlo. Možná je to i proto, že trhat rostliny v plné síle nám přijde trochu škoda, ale nyní, na podzim, už sklízíme většinou jenom rostliny, které by stejně za pár dní zničily první mrazíky nebo by samy uschly.

Podzimní věnec z šípků, jeřabin a květů hortenzie

Co budete potřebovat na věnec

Jak postupovat při výrobě věnce

1. Z jednotlivých druhů materiálu uvažte maličké jednodruhové kytičky, které pak budete postupně navazovat vázacím drátkem nebo režnou nití na věnec. Nepoužívejte nit obyčejnou, protože by se vám při práci snadno trhala.

2. Jednotlivé rostlinky můžete aranžovat jen na horní plochu věnce, po stranách klidně nechte vykukovat i proutěný základ, který je díky použitému materiálu, výhonům vinné révy, velmi dekorativní sám o sobě.

3. Při aranžování střídejte červené plody s barevně méně výrazným materiálem, jako jsou zaschlé květy hortenzií nebo stejně suchá levandule. Nebojte si využít i dubové větvičky s listy. Listy dubu drží na větvích i po úplném zaschnutí.

Podzimní věnce v živějších barvách

Pokud chcete mít podzimní věnce ještě barevnější, využijte do nich i poslední rozkvetlé květiny. V těchto dnech najdete na zahradě rozkvetlé růže, chryzantémy nebo podzimní astry.

Využijte také větvičky stálezeleného buxusu, který sice po pár dnech zaschne ale zůstane stále stejně zelený a hlavně nebude opadávat, nebo břečťanu, který si také dlouho podrží svou zelenou barvu. Výborně v podzimních věncích vypadají i větve jehličnanů.

Zdroj: autorský text Simona Sedláčková


Přečtěte si také