Jak na to

16. října 2021 14:00

Simona Sedláčková

Nejromantičtější podzimní věnec vytvoříte z barevných šípků, jeřabin i suchých květů hortenzie

Žádné jiné roční období nenabízí tolik barevného materiálu na výrobu dekoračních věnců. Na podzim se do tvoření pouštějí zpravidla i ti, které by to v létě ani nenapadlo. Možná je to i proto, že trhat rostliny v plné síle nám přijde trochu škoda, ale nyní, na podzim, už sklízíme většinou jenom rostliny, které by stejně za pár dní zničily první mrazíky nebo by samy uschly.

Podzimní věnec zšípků, jeřabin a květů hortenzie

Co budete potřebovat na věnec

Jak budete postupovat při výrobě věnce

Zjednotlivých druhů materiálu si uvažte maličké jednodruhové kytičky, které pak budete postupně navazovat vázacím drátkem nebo režnou nití na věnec. Nepoužívejte nit obyčejnou, protože by se vám při práci snadno trhala.

Jednotlivé rostlinky můžete aranžovat jen na horní plochu věnce, po stranách klidně nechte vykukovat i proutěný základ, který je díky použitému materiálu, výhonům vinné révy, velmi dekorativní sám o sobě.

Při aranžování střídejte červené plody sbarevně méně výrazným materiálem, jako jsou zaschlé květy hortenzií nebo stejně suchá levandule.

Nebojte si využít i dubové větvičky slisty. Listy dubu drží na větvích i po úplném zaschnutí.

Podzimní věnce vživějších barvách

Pokud chcete mít podzimní věnce ještě barevnější, využijte do nich i poslední rozkvetlé květiny. I vtěchto dnech ještě najdete na zahradě rozkvetlé růže, chryzantémy nebo podzimní astry.

Využijte také větvičky stálezeleného buxusu, který sice po pár dnech zaschne ale zůstane stále stejně zelený a hlavně nebude opadávat,nebo břečťanu, který si také dlouho podrží svou zelenou barvu.Výborně v podzimních věncích vypadají i větve jehličnanů.


Přečtěte si také