Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

6 kroků, jak si vybrat svatební květiny

Květiny hrají na svatbě obrovskou roli. Často mohou být dokonce tím nejdůležitějším prvkem dekorace. Jenže jak z tolika rozličných květinových stylů a nápadů vybrat pouze jeden? Poradíme vám, podle čeho byste měli zvolit nejvhodnější květinovou výzdobu.
Vydáno: 27.06.2019
Jaké květiny vybrat na svatbu?
Autor: istock.com Jaké květiny vybrat na svatbu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1)  Jakou roli budou květiny hrát?

Na některých svatbách si můžete připadat skoro jako na v botanické zahradě. Novomanželé se na nich pyšní monstrózními květinovými tabulemi. Jinde zase vsází na minimalismus a mají květin pomálu, ale přesto vypadají nádherně a slavnostně. Proto se nejprve rozhodněte, jakou úlohu budou mít tyto dary přírody u vás. Budou významným hráčem, nebo budou pouhým detailem někde v pozadí? Na tuto otázku neexistuje žádná správná ani špatná odpověď. Všechno se bude odvíjet od vaší představy a záměru.

Svatební květinová tabule inspirováná stylem vintage.
Autor: istock.com Svatební květinová tabule inspirováná stylem vintage.

2)  Vyberte si barevnou paletu

Svět barev je téměř neomezený. Abyste však neměli na svatebně barevný chaos, bylo by dobré vybrat si jednu základovou barvu, od které se to bude všechno odvíjet. Základ může být zelený, bílý, červený, rudý, fialový… K němu se budou přibírat další barvy, nebo jenom odstíny barvy základové (tehdy, když preferujete minimalismus).

Nádherná svatební tabule.
Autor: istock.com Nádherná svatební tabule.

3)  Inspirujte se

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak zjistit, zda k sobě jdou vaše vysněné květiny, je kouknout na internet, třeba na různé sociální sítě. Můžete tam najít novou inspiraci, díky níž vyberete jiný květinový styl. Nebo se naopak utvrdíte, že vám vaše původní volba připadá nejlepší.

Květiny jsou nedílnou součástí svatby.
Autor: istock.com Květiny jsou nedílnou součástí svatby.

4)  Sezónní dostupnost

Vždycky jsou nejlepší volbou květiny, které budou běžně dostupné v termínu vaší svatby. Nejenže nebudete mít problém s tím, že je dodavatel nesežene, ale zároveň to znatelně pomůže vaší peněžence. Pokud florista pracuje s květinami, které nejsou sezónní, budou dražší.

Něžné a romantické.
Autor: istock.com Něžné a romantické.

5) Květinové drobnosti, korunky, girlandy...

Možnosti, jaké dekorace budou na vašem velkém dnu, jsou téměř neomezené. Květiny můžete mít kolem sebe ve všech podobách. Nejspíše máte jasno o svatební kytici a kyticích maminky a družičky, ale co dál? Mohli byste chtít květinové girlandy na židlích, korunku z květin, květinovou bránu nebo třeba dort.

Květiny v kyblíčcích mohou dekorovat krajní židle.
Autor: istock.com Květiny v kyblíčcích mohou dekorovat krajní židle.

6)  Kolik chcete za květiny utratit?

Předpokladem úspěšného plánování svatby je vytvoření rozpočtu. Jakmile se setkáte s vaším květinovým stylistou, určitě se vás kromě vaší představy o konkrétním výběru květin zeptá, jakou máte představu o tom, kolik chcete utratit. Abyste byli se vším spokojeni a nedošlo k nějakému nepříjemnému nedorozumění, nechte si od něj udělat konkrétní rozpis, co všechno za danou částku obdržíte.

Svatební dort osvěží živé květy.
Autor: istock.com Svatební dort osvěží živé květy.

(šp)

Další články:

Jak se vyhnout průšvihům ve svatební výzdobě?

7 největších průšvihů ve svatební výzdobě. Nedopusťte se jich

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil.

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

 

Podívejte se také, jak kytici profesionálně uvázat. Naučí vás to floristka:

Magdalena Dvořáková
LIVING NEWS: Floristka Magdalena Dvořáková vám ukáže, jak uvázat jarní kytici z květů, které natrháte na louce
Článek je zařazen v: květiny , svatba , dekorace , pugét , květinová dekorace , svatební dekorace , speciál
Reklama