Trendy

27. června 2019 06:00

Tereza Javorová

6 kroků, jak si vybrat svatební květiny

Květiny hrají na svatbě obrovskou roli. Často mohou být dokonce tím nejdůležitějším prvkem dekorace. Jenže jak z tolika rozličných květinových stylů a nápadů vybrat pouze jeden? Poradíme vám, podle čeho byste měli zvolit nejvhodnější květinovou výzdobu.

1) Jakou roli budou květiny hrát?

Na některých svatbách si můžete připadat skoro jako na vbotanické zahradě. Novomanželé se na nich pyšní monstrózními květinovými tabulemi. Jinde zase vsází na minimalismus a mají květin pomálu, ale přesto vypadají nádherně a slavnostně. Proto se nejprve rozhodněte, jakou úlohu budou mít tyto dary přírody u vás. Budou významným hráčem, nebo budou pouhým detailem někde vpozadí? Na tuto otázku neexistuje žádná správná ani špatná odpověď. Všechno se bude odvíjet od vaší představy a záměru.

2) Vyberte si barevnou paletu

Svět barev je téměř neomezený. Abyste však neměli na svatebně barevný chaos, bylo by dobré vybrat si jednu základovou barvu, od které se to bude všechno odvíjet. Základ může být zelený, bílý, červený, rudý, fialový… Kněmu se budou přibírat další barvy, nebo jenom odstíny barvy základové (tehdy, když preferujete minimalismus).

3) Inspirujte se

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak zjistit, zda ksobě jdou vaše vysněné květiny, je kouknout na internet, třeba na různé sociální sítě. Můžete tam najít novou inspiraci, díky níž vyberete jiný květinový styl. Nebo se naopak utvrdíte, že vám vaše původní volba připadá nejlepší.

4) Sezónní dostupnost

Vždycky jsou nejlepší volbou květiny, které budou běžně dostupné vtermínu vaší svatby. Nejenže nebudete mít problém stím, že je dodavatel nesežene, ale zároveň to znatelně pomůže vaší peněžence. Pokud florista pracuje skvětinami, které nejsou sezónní, budou dražší.

5) Květinové drobnosti, korunky, girlandy...

Možnosti, jaké dekorace budou na vašem velkém dnu, jsou téměř neomezené. Květiny můžete mít kolem sebe ve všech podobách. Nejspíše máte jasno o svatební kytici a kyticích maminky a družičky, ale co dál? Mohli byste chtít květinové girlandy na židlích, korunku zkvětin, květinovou bránu nebo třeba dort.

6) Kolik chcete za květiny utratit?

Předpokladem úspěšného plánování svatby je vytvoření rozpočtu. Jakmile se setkáte svaším květinovým stylistou, určitě se vás kromě vaší představy o konkrétním výběru květin zeptá, jakou máte představu o tom, kolik chcete utratit. Abyste byli se vším spokojeni a nedošlo knějakému nepříjemnému nedorozumění, nechte si od něj udělat konkrétní rozpis, co všechno za danou částku obdržíte.

(šp)

Další články:

Podívejte se také, jak kytici profesionálně uvázat. Naučí vás to floristka:


Přečtěte si také