Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Google ukazuje krutou realitu. Mapuje opuštěná místa, která dříve byla plná života

Google díky své funkci ukazuje snímky opuštěných míst, která dříve byla plně obydlena.
Vydáno: 23.01.2019
Google proměna
Autor: google.com Google proměna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výhoda skutečnosti, že je celý svět na internetu již několik let zmapovaný do posledního detailu, je ta, že si můžeme prohlédnout například i květiny na parapetu malého domku někde uprostřed Japonska.

Auto společnosti Google se na některá místa později vrací a mapuje je znovu. Rozdíl je pak fascinující.
Autor: istock.com Auto společnosti Google se na některá místa později vrací a mapuje je znovu. Rozdíl je pak fascinující.

Navíc, co je jednou na internetu, zůstane na internetu už napořád. Pro někoho může být tato pravda opravdu děsivá, všichni však můžeme z historie čerpat nenahraditelný materiál, který nás posouvá zase o kus dál.

Google mapy a boží pohled

Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí. Jedna z nich se jmenuje God mode. Díky tak zvanému božímu pohledu můžete obraz libovolně naklánět, otáčet a přibližovat. Na počítači ho najdete vlevo dole pod názvem Earth. Pro mobilní použití je potřeba stáhnout si Google Earth.

Některá místa již nenajdeme.
Autor: google.com Některá místa již nenajdeme.

Cestujte časem s Googlem

A konečně si představíme to, co považujeme za nejzábavnější skrytou funkci Google map. Pokud si žlutým panáčkem zobrazíte konkrétní místo, objeví se vám v tabulce vlevo nahoře ikona hodinek a časová osa. Stačí se tedy vrátit na ose například o deset let dozadu. Samozřejmě nejsou zmapována všechna místa u nás, pokud tedy na konkrétním místě hodinky nenaleznete, funkce není dostupná. To by se mělo změnit časem, až se místa znovu zmapují.

Někdy Google zachytí i smutné momenty.
Autor: istock.com Někdy Google zachytí i smutné momenty.

Připravili jsme pro vás galerii těch nejdrastičtějších změn, které jdou na Google najít. Zanechají za sebou zvláštní pocit. Podívejte se sami, jak se místo za deset let může změnit k nepoznání.

V prvním patře se také nalézá ložnice s o poznáním větším výhledem

Domeček z krabiček. Nabízí komfort i výhled na Fingers Lake

Bydleli byste tu?

Bydlete jako mafiáni. Al Caponův dům v Miami je na prodej za neskutečnou cenu

Článek je zařazen v: Google , fotka na Google , minulost , trendy , strach , duchové , symbol , Google Earth , God mode , Google mapy a boží pohled , historie , čas , bydlení , Amerika , USA , mapy , fakta , Galerie
Reklama