Trendy

23. ledna 2019 10:30

maku-la@seznam.cz

Google ukazuje krutou realitu. Mapuje opuštěná místa, která dříve byla plná života

Google díky své funkci ukazuje snímky opuštěných míst, která dříve byla plně obydlena.

Výhoda skutečnosti, že je celý svět na internetu již několik let zmapovaný do posledního detailu, je ta, že si můžeme prohlédnout například i květiny na parapetu malého domku někde uprostředJaponska.

Navíc, co je jednou na internetu, zůstane na internetu už napořád. Pro někoho může být tato pravda opravdu děsivá, všichni však můžeme zhistorie čerpat nenahraditelný materiál, který nás posouvá zase o kus dál.

Google mapy a boží pohled

Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí. Jedna znich se jmenuje God mode. Díky tak zvanému božímu pohledu můžete obraz libovolně naklánět, otáčet a přibližovat. Na počítači ho najdete vlevo dole pod názvem Earth. Pro mobilní použití je potřeba stáhnout si Google Earth.

Cestujte časem s Googlem

A konečně si představíme to, co považujeme za nejzábavnější skrytou funkci Google map. Pokud si žlutým panáčkem zobrazíte konkrétní místo, objeví se vám vtabulce vlevo nahoře ikona hodinek a časová osa. Stačí se tedy vrátit na ose například o deset let dozadu. Samozřejmě nejsou zmapována všechna místa u nás, pokud tedy na konkrétním místě hodinky nenaleznete, funkce není dostupná. To by se mělo změnit časem, až se místa znovu zmapují.

Připravili jsme pro vás galerii těch nejdrastičtějších změn, které jdou na Google najít. Zanechají za sebou zvláštní pocit. Podívejte se sami, jak se místo za deset let může změnit knepoznání.


Přečtěte si také