Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Máte doma husí kůži? Zbavte se negativní energie a strašidelných duchů!

Domov má být místo klidu a pohody. Ale co když se v něm necítíte nejlépe kvůli nejasnému, ale všudypřítomnému pocitu, že tam nejste sami? Vyžeňte pryč nežádoucí síly pomocí rituálů.
Vydáno: 02.11.2018
Vyžeňte z domu duchy!
Autor: istock.com Vyžeňte z domu duchy!

Dušičkové počasí je tajemné a mlha se venku střádá. Možná se vám fantazie rozběhla na plné obrátky a ne a ne přestat. Máte pocit, že nejste doma sami a něco nepříjemného vám nahání husí kůži?

Naši předci dobře věděli, jak s “duchy” nebo nežádoucí energií zatočit a vyhnat ji z domu ven. Zkuste rituály, které vám udělají zase dobře a přinesou do domova klid.

Ano, budeme trochu čarovat. A proč ne? V čase dušiček naši předchůdci věřili, že jsou brány světů otevřené. Rituály, i ty očistné, patřily k životu poměrně běžně. To, že jsme moderní lidé neznamená, že nemůžeme věřit na věci mezi nebem a zemí nebo si minimálně zkusit trochu podzimní magie…

Kouzlo první: Ukliďte!

Svádí to k pousmání, srovnávat úklid s magií, ale dříve se to tak opravdu dělalo! Na podzim se uklízelo stejně důkladně jako na jaře a právě s očistou příbytku se z něj vyháněla negativní energie. Negativní energie ulpívá na pohozených věcech v našem domově. Tím, že doma hezky uklidíte a zbavíte se nepotřebných věcí, připravíte prostor na dobití pozitivní energií.

Jde to i bez chemie!

Ocet, jedlá soda, citron: Praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

Pusťte se do podzimního úklidu!

Podzimní úklidový manuál: 5 věcí, na které během léta nebyl čas

Kouzlo druhé: Sůl!

Obyčejná a přesto neobyčejná sůl. Snad každý někdy slyšel o její obrovské moci při vyhánění nežádoucích sil z domovů. Skutečně stačí ta obyčejná stolní, která se rozsype do koutů, eventuálně se s ní udělá uzavřený kruh podél celého obydlí. Nic zlého se pak dovnitř nedostane. Sůl pak vyhoďte, vyhodíte z vašeho domu i negativní energii, kterou na sebe váže!

Sůl je v domácnosti nepostradatelná.
Autor: istock.com Sůl je v domácnosti nepostradatelná.

Kouzlo třetí: Bylinky!

Babičky si braly na pomoc před zlou nebo nevítanou silou bylinky. Věřily, že lopuch, majoránka, bazalka nebo kozlík lékařský jsou natolik mocné, aby ochránily domov i jeho obyvatele. V domě postupovaly vpravo od vstupních dveří, rozhazovaly směs bylin a říkaly: "Zlé znič, pošli pryč, dobrému pomoz, dej k domu klíč.”

Natrhejte si šípek.

Podzimní bylinky: Vyrazte do přírody a zásobte se vitamíny!

Tyto rostliny si dejte domů a buďte šťastní!

11 květin, bylinek a dalších rostlin, které vám zlepší náladu

Kouzlo čtvrté: Šalvěj!

O bylinkách už řeč byla, ale šalvěj má speciální místo! Je považována za královnu ochranných bylin. Stačí odvarem ze šalvěje vytřít byt nebo ji nechat spolu se solí v zónách, ze kterých vás mrazí. Ještě silnější bude kouř z pálení šalvějových lístků.

Voňavá šalvěj v kuchyni i v lékárně

Voňavá šalvěj v kuchyni i v lékárně

Rýmovník jako sirup a mast

Rýmovník: Vyrobte si vlastní sirup a mast proti nachlazení! Postup je jednoduchý

Kouzlo páté: Světlo!

Světlo je mocné a rozhání stíny. Proto všechny ty svíčky a lucerny v dušičkovém čase, ale i na Vánoce nebo na Nový rok. Speciální je ovšem modré světlo, které umí odhánět zlé duchy. Stačí modře nabarvená žárovka, jejíž světlo vás ochrání.

Budiž světlo.
Autor: istock.com Budiž světlo.

Kouzlo šesté: Otevřete!

Otevřete vše, co je uzavřené. Všechny dveře, okna, skříně, krabice, šuplíky, okna, prostě vše, co se dá ve vašem domě otevřít. Stručně řečeno, měli byste otevřít vše, co je zavřené, aby z vašeho domu mohla negativní energie odejít.

Jaké předměty vám z domu vylákají negativní energii?
Autor: istock.com Jaké předměty vám z domu vylákají negativní energii?

(KU) 

Článek je zařazen v: energie , duch , duchové , negativní energie , rituály , magie , strašidelný dům , kouzlo , domov , Halloween , dušičky

reklama