Trendy

2. listopadu 2018 06:00

Tereza Javorová

Máte doma husí kůži? Zbavte se negativní energie a strašidelných duchů!

Domov má být místo klidu a pohody. Ale co když se v něm necítíte nejlépe kvůli nejasnému, ale všudypřítomnému pocitu, že tam nejste sami? Vyžeňte pryč nežádoucí síly pomocí rituálů.

Dušičkové počasí je tajemné a mlha se venku střádá. Možná se vám fantazie rozběhla na plné obrátky a ne a ne přestat. Máte pocit, že nejste doma sami a něco nepříjemného vám nahání husí kůži?

Naši předci dobře věděli, jak s “duchy” nebo nežádoucí energií zatočit a vyhnat ji z domu ven. Zkuste rituály, které vám udělají zase dobře a přinesou do domova klid.

Ano, budeme trochu čarovat. A proč ne? V čase dušiček naši předchůdci věřili, že jsou brány světů otevřené. Rituály, i ty očistné, patřily k životu poměrně běžně. To, že jsme moderní lidé neznamená, že nemůžeme věřit na věci mezi nebem a zemí nebo si minimálně zkusit trochu podzimní magie…

Kouzlo první: Ukliďte!

Svádí to k pousmání, srovnávat úklid s magií, ale dříve se to tak opravdu dělalo! Na podzim se uklízelo stejně důkladně jako na jaře a právě s očistou příbytku se z něj vyháněla negativní energie. Negativní energie ulpívá na pohozených věcech vnašem domově. Tím, že doma hezky uklidíte a zbavíte se nepotřebných věcí, připravíte prostor na dobití pozitivní energií.

Kouzlo druhé: Sůl!

Obyčejná a přesto neobyčejná sůl. Snad každý někdy slyšel o její obrovské moci při vyhánění nežádoucích sil z domovů. Skutečně stačí ta obyčejná stolní, která se rozsype do koutů, eventuálně se s ní udělá uzavřený kruh podél celého obydlí. Nic zlého se pak dovnitř nedostane. Sůl pak vyhoďte, vyhodíte z vašeho domu i negativní energii, kterou na sebe váže!

Kouzlo třetí: Bylinky!

Babičky si braly na pomoc před zlou nebo nevítanou silou bylinky. Věřily, že lopuch, majoránka, bazalka nebo kozlík lékařský jsou natolik mocné, aby ochránily domov i jeho obyvatele. V domě postupovaly vpravo od vstupních dveří, rozhazovaly směs bylin a říkaly: "Zlé znič, pošli pryč, dobrému pomoz, dej k domu klíč.”

Kouzlo čtvrté: Šalvěj!

O bylinkách už řeč byla, ale šalvěj má speciální místo! Je považována za královnu ochranných bylin. Stačí odvarem ze šalvěje vytřít byt nebo ji nechat spolu se solí v zónách, ze kterých vás mrazí. Ještě silnější bude kouř z pálení šalvějových lístků.

Kouzlo páté: Světlo!

Světlo je mocné a rozhání stíny. Proto všechny ty svíčky a lucerny v dušičkovém čase, ale i na Vánoce nebo na Nový rok. Speciální je ovšem modré světlo, které umí odhánět zlé duchy. Stačí modře nabarvená žárovka, jejíž světlo vás ochrání.

Kouzlo šesté: Otevřete!

Otevřete vše, co je uzavřené. Všechny dveře, okna, skříně, krabice, šuplíky, okna, prostě vše, co se dá ve vašem domě otevřít. Stručně řečeno, měli byste otevřít vše, co je zavřené, aby zvašeho domu mohla negativní energie odejít.

(KU)


Přečtěte si také