Trendy

11. října 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

Nikdo si nechce koupit tuto super levnou vilu. Na fotce je totiž strašidelný detail, který každého odradí

Strašidelný snímek zachycený na mapách Google odradil prozatím všechny potencionální zájemce.

Pořádný hororový film se neobejde bez náležitě strašidelného sídla, v němž se odehrává, to ví každý, kdo se už u filmu skutečně bál. Proto se není čemu divit, že jsou velké opuštěné domy doslova magnetem pro filmaře, spisovatele, ale také hledače duchů či záhad, kteří jsou z nich celí nesví.

Vila z roku 1880

Příval zlé energie, vyzařující z těchto domů, je pak pro mnohé důvodem myslet si, že onen nepříjemný pocit není jenom pocit, ale že za tím vším stojí něco nadpřirozeného. Podobný příběh se točí kolem domu W. H. Dorrance ve městě Camden ve státě New York, který byl vystaven v roce 1880 a alespoň na poměry americké estetiky je vcelku pohledný.

Proč ho nikdo nechce?

Dominantou domu je kruhová věž, stejně jako veranda, obtáčející téměř celý dům. Proto vás možná překvapí, že dům i přes celou řadu rekonstrukcí a snah někomu ho prodat stále nemá majitele. A to stojí necelých 2,5 milionů korun. Tak co je špatně? Na to alespoň částečně odpovídají fotky z Google Street View, které zachycují hodně znepokojující obrázky starého domu. V prvním patře se totiž na oknech z ničeho nic objevily otisky rukou a internetoví lovci záhad se nemohou shodnout, co to má znamenat.

Neobydlený mnoho let

V domě nikdo nebydlí, proto nedává smysl, že by jej někdo v roce 2013, kdy byly snímky pořízeny, takto vyzdobil. Že by se někdo do domu vloupal a něco takového provedl z vlastní iniciativy? Možné to je, ale dům byl ještě donedávna v seznamech realitních kanceláří a je pravděpodobné, že do domu volný přístup nebyl. Vstupní dveře navíc nejsou vylomené a okna v přízemí jsou, rovněž podle Street View, také kompletní. Nechceme proto dělat ukvapené závěry, ale fakt, že se něco takového v oknech objevilo, nahání lidem hrůzu a dům chátrá.

Google se brání

Spekulace pak samozřejmě rozvířilo i to, že momentálně jsou okna v Google Street View rozmazaná, takže někdo nechce, aby se panika dál šířila. I pod vrstvou rozmazání jsou ale bílé otisky rukou částečně patrné a internet ví svoje. Bydleli byste v takovém domě?


Přečtěte si také