Trendy

6. února 2019 22:10

maku-la@seznam.cz

Dům plný ženských duchů. Shazování nábytku je tu na denním pořádku

Na první pohled obyčejný dům přitahuje turisty z celého světa. Je nejstrašidelnějším domem v celém Švédsku. Straší tu mrtvé ženy.

Prozatím všichni nájemníci tohoto domu tvrdili, že se stali svědky něčeho nepopsatelného. Na severu Švédska bychom našli malou vesničku vprovincii Jämtland, která se jmenuje Borgvattnet. Na samotné vesnici není zas tak nic zajímavého, kdyby nebylo bývalé fary zroku 1876, kde řádí temné stíny.

Kdo vydrží až do rána, vyhrál

Dnes dům slouží jako penzion a restaurace, ale popravdě se zde ubytují jen ti nejstatečnější. Moc obyčejných turistů se tu ani neohřeje. To neplatí o lovcích duchů. Pro ně Borgvattnet představuje naprostý ráj. Majitelé objektu dokonce nechají každému statečnému, který vydrží vpenzionu až do rána, vystavit certifikát.

První zmínka o paranormálních jevech pochází zroku 1927. Nils Hedlund, tehdejší majitel domu, popsal, že mu duchové strhávali prádlo ze šňůry na půdě. Pozdější majitelé vypověděli podobné zkušenosti. Ničím zvláštním nebyly divné zvuky, šepot, samovolný pohyb věcí a nevysvětlitelné stíny.

Mrtvá manželka Nilse Hedlunda

Nilsova manželka zemřela kolem roku 1900 právě vtomto domě, když rodila svého posledního potomka. Nils se se ženou nemohl rozloučit, proto ostatky dlouho schovával vprostorách svého domu. Je tedy možné, že paranormální jevem je jeho žena Märta Larsdotter Hedlund.

Někteří hosté uvádejí, že je temné síly nenechalyposadit se na křeslo, kde si vklidu chtěli číst knihu zmístní knihovny. Jiní zase uvádějí, že siluety zahlédli hned tři.

Ať je pravda jakákoliv, my raději zůstaneme vbezpečí u nás doma vČechách.


Přečtěte si také