Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dům plný ženských duchů. Shazování nábytku je tu na denním pořádku

Na první pohled obyčejný dům přitahuje turisty z celého světa. Je nejstrašidelnějším domem v celém Švédsku. Straší tu mrtvé ženy.
Vydáno: 06.02.2019
Duchové ze Švédska
Duchové ze Švédska Autor: istock.com/profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prozatím všichni nájemníci tohoto domu tvrdili, že se stali svědky něčeho nepopsatelného. Na severu Švédska bychom našli malou vesničku v provincii Jämtland, která se jmenuje Borgvattnet. Na samotné vesnici není zas tak nic zajímavého, kdyby nebylo bývalé fary z roku 1876, kde řádí temné stíny.

 

 

Kdo vydrží až do rána, vyhrál

Dnes dům slouží jako penzion a restaurace, ale popravdě se zde ubytují jen ti nejstatečnější. Moc obyčejných turistů se tu ani neohřeje. To neplatí o lovcích duchů. Pro ně Borgvattnet představuje naprostý ráj. Majitelé objektu dokonce nechají každému statečnému, který vydrží v penzionu až do rána, vystavit certifikát.

V domě prokazatelně straší.
V domě prokazatelně straší.
profimedia.cz

První zmínka o paranormálních jevech pochází z roku 1927. Nils Hedlund, tehdejší majitel domu, popsal, že mu duchové strhávali prádlo ze šňůry na půdě. Pozdější majitelé vypověděli podobné zkušenosti. Ničím zvláštním nebyly divné zvuky, šepot, samovolný pohyb věcí a nevysvětlitelné stíny.

Stíny se tu objevují pravidelně.
Stíny se tu objevují pravidelně.
profimedia.cz

Mrtvá manželka Nilse Hedlunda

Nilsova manželka zemřela kolem roku 1900 právě v tomto domě, když rodila svého posledního potomka. Nils se se ženou nemohl rozloučit, proto ostatky dlouho schovával v prostorách svého domu. Je tedy možné, že paranormální jevem je jeho žena Märta Larsdotter Hedlund.

Někteří hosté uvádejí, že je temné síly nenechaly posadit se na křeslo, kde si v klidu chtěli číst knihu z místní knihovny. Jiní zase uvádějí, že siluety zahlédli hned tři.

Ať je pravda jakákoliv, my raději zůstaneme v bezpečí u nás doma v Čechách.

 

 

Google proměna

Google ukazuje krutou realitu. Mapuje opuštěná místa, která dříve byla plná života

Vyžeňte z domu duchy!

Máte doma husí kůži? Zbavte se negativní energie a strašidelných duchů!

Článek je zařazen v: Jämtland , Borgvattnet , duchové , paranormální jevy , paranormal , duch , strach , Ženy , pověsti , trendy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama