Trendy

5. listopadu 2020 09:12

redakce Prima Zoom

Inspirujte se našimi tipy na zútulnění obývacího pokoje a nedejte šanci sychravému podzimnímu počasí!

Nadcházející podzimní dny jsou ideální příležitostí k zútulnění vašeho obývacího pokoje. Ptáte se, jak na to? Hřejivou atmosféru navodí krbová kamna, příjemné osvětlení a správně zvolené dekorace.

Čas na odpočinek

Podzimní období je jako stvořené ke zpomalení a odpočinku. Teploty klesají, dny se zkracují a ve vzduchu už je pomalu, ale jistě cítit příchod první sněhové nadílky. S našimi tipy na zútulnění vašeho obývacího pokoje můžete nadcházející čas využít k načerpání nových sil.

Nekonečná pohoda v ušáku

Užijte si sychravé dny s knížkou a šálkem horkého čaje v ruce. Ideální místo pro odpočinek vám poskytne ikonický ušák, který je doslova ztělesněním pohodlí. Vyrábí se v mnoha provedeních a barvách, takže si lehce vyberete ten pravý do vašeho interiéru.

Teplo domova

O teplo domova se postarají krbová kamna. Ta mohou sloužit jako doplňkový, nebo dokonce hlavní zdroj tepla. Díky širokému výběru velikostí, výkonů, podporovaných paliv a designů naleznete vhodná kamna prakticky do každého interiéru. Je tak jen na vás, zda vaše volba padne na kamna plechová, která se rychleji nahřívají, nebo kamna kachlová, která zase vydrží déle hřát.

Ta pravá atmosféra

Chcete, aby váš obývací pokoj působil útulně? Zapomeňte na jedno centrální světlo a místo něj vsaďte na více druhů osvětlení. Vhodné jsou stojací lampy, u kterých si sami zvolíte intenzitu světla, doplněné menšími stolními lampičkami či bodovými světly. Podzimní večery si můžete s partnerem zpříjemnit zapálením svíček, které navodí tu pravou romantickou atmosféru.

Na detailech záleží

Správně zvolené dekorace dokážou s vaším interiérem doslova zázraky. Pohovku, která bývá středobodem obývacího pokoje, vybavte polštářky a huňatou dekou. Máte v obývacím pokoji plovoucí podlahu nebo parkety? Pořiďte si kobereček a umístěte ho pod konferenční stolek. Na oknech by neměly chybět závěsy, které vás ochrání před zraky kolemjdoucích, a navíc celý pokoj zútulní.

Máte pocit, že i váš obývací pokoj by potřeboval zútulnit? Instalujte do něj designová krbová kamna, která se během chladných večerů stanou příjemným zdrojem tepla. Na Heurece naleznete širokou nabídku krbových kamen, která mezi sebou můžete jednoduše porovnat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také