Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Komerční článek
Komerční článek

Kde sehnat starožitný nábytek? Pomohou inzeráty i on-line aukce

Po často nelehkém hledání a následné koupi vlastní nemovitosti možná začnete uvažovat i nad jejím vybavením k pohodlnému životu. Ten, kdo dává přednost historickým kouskům, často narazí na problém: Kde vlastně sehnat pěkný starožitný nábytek?
Vydáno: 07.06.2020
starožitnosti úvod
Autor: unsplash.com starožitnosti úvod

Proč máme rádi starožitnosti?

Starožitnost – to je předmět starší půl století s určitou uměleckou nebo historickou hodnotou. Mnozí lidé se raději obklopují starším vybavením a dekoracemi s duší, které do jejich života vnesou romantiku i historii. Kromě celkového vzhledu podle specifického stylu se mnohdy jedná o velmi kvalitní a bytelný nábytek. Pokud navíc znáte jeho historii, často k němu začnete přistupovat mnohem citlivěji. Někoho prostě láká usínat v posteli po předcích a uklízet si šaty do skříně, která kdysi patřila do výbavy některé z movitějších rodin. Kde ale starožitný nábytek shánět?

Starožitnosti jsou často kvalitnější než nový nábytek
Autor: unsplash.com Starožitnosti jsou často kvalitnější než nový nábytek

Kde koupit starožitnosti on-line

Starožitný nábytek se nabízí z velké části právě na internetu. Můžete se snažit ušetřit a pustit se do aukcí – např. na Aukru momentálně najdete více než 3 200 kusů starožitného nábytku. Další možností je nákup vybavení v on-line anticích a bazarech. Většina takových obchodů však na své webové stránky neumisťuje celou nabídku. Pokud chcete něco specifického, bude jednodušší na prodejnu zavolat nebo si její nabídku osobně prohlédnout.

Výhody a nevýhody kamenných obchodů

V kamenných prodejnách starožitností nebo bazarech si můžete nábytek osahat a případně se s prodávajícím domluvit i na individuálních službách. Pokud totiž hledáte jeden určitý kousek (třeba historický telefonní stolek s polstrovaným sezením), často narazíte na problém – nikde na trhu jej nelze sehnat. Můžete vyvěsit svou poptávku na internet nebo se se starožitníkem domluvit, že pokud takovou vzácnost objeví, dá vám vědět. Nezapomeňte však, že takovou službu musíte také náležitě odměnit.

V kamenné prodejně si vše můžete prohlédnout, ale musíte počítat s omezenou nabídkou
Autor: unsplash.com V kamenné prodejně si vše můžete prohlédnout, ale musíte počítat s omezenou nabídkou

Hledání vlastními silami a vytvoření repliky

Stále nemůžete najít to pravé ořechové? Poptejte se mezi svými známými, zda někdo nevyklízí chalupu nebo pozůstalost. Můžete tak objevit nečekané poklady a často mnohem levněji než u prodejců. Jako poslední možnost se pak nabízí oslovit truhláře, aby vám vysněný kousek vyrobil. Šikovný řemeslník vám vyrobí kvalitní repliku vámi požadované starožitnosti. I tato práce však nepatří k nejlevnějším, pokud však toužíte po ojedinělém kousku, může to být jediný způsob, jak jej získat. Musí vám však stačit historický vzhled, starou duši do dřeva nezasadí ani ten nejlepší truhlář.

Sháním starožitnosti, zn. neustále

Starožitný nábytek seženete nejsnadněji na internetu nebo v kamenných anticích. Pokud toužíte po kusu nábytku, který na bazarovém trhu nemůžete objevit, zkuste s poptávkou oslovit starožitníka nebo ji vložte na internet. Skvěle se vám budou hledat historické skvosty i při vyklízení domů nebo chalup. Starožitný nábytek je zkrátka vášeň – mnohdy umí potěšit nejen jeho vlastnictví, ale také jeho vyhledávání.

Článek je zařazen v: starožitnost , starožitnosti , aukce , retro , vintage

reklama