Trendy

18. listopadu 2018 06:00

Tereza Javorová

Máte doma milovníky vína? 10 originálních dárků, které je nadchnou!

Znáte to. Nejhorší je vymyslet, čím Ježíšek potěší. Pokud máte doma milovníka či milovnici dobrého vína, můžete je letos ohromit některým z dárků přesně pro “vinaře”. Z čeho budou mít radost?

Ať už je to kamarádka milující šumivou náladu prosecca, tatík, co rád objevuje jihoamerické odrůdy červenéh, nebo maminka, která si u sklenky bílého nejlépe poklábosí s kamarádkou, jděte na jistotu.

Pro milovníky vína je pití vína obřad. Proto nešlápnete vedle s vychytávkami kolem vinné kultury, ať už budou pro parádu, nebo k užitku. A nezapomeňte koupit i nějakou dobrou lahvinku!

1) Teploměr na víno ocení každý puntičkář. Někteří fajnšmekři potřebují vědět, jestli má jejich “milášek” tu správnou teplotu na degustaci. Jinak by byl jejich zážitek na patře dehonestován!

2) Zátka je nezbytnost, když lahev ještě poputuje do lednice. Když vytáhnete korek a víno nedopijete, zazátkujte ho uzávěrem, který je pro takovou situaci přímo vytvořený! Pozor, ať jde o výsostně designovou záležitost!

3) Vinné mýdlo. Slyšeli jste o něm někdy? Mýdlo nemusí být jen z levandule nebo citrusů. Vinné mýdlo má skvělé účinky: díky taninu a extraktuzhroznových jader stahuje póry, snižuje tvorbu mazu, zvyšuje prokrvení kůže a zpevňuje strukturu pleti. Má takésilné omlazující účinky!

4) Designový otvírák. Ale prosíme vás, ne nějaký obyčejný šroubovák. Tenhle musí být prostě “masterpiece” pro Jamese Bonda, který zvládne otevřít lahev bez námahy i nadrobených korků uvnitř.

5) Sklenky na víno jsou klasika. Buď obnovte prořídlé řady domácího skleníku pěknými kousky na nožičce, nebo dejte přednost inovativnímu přístupu a zvolte ultramoderní chromové verze vinných sklenek bez nožiček!

6) Domácí vinotéka. Trochu nákladnější záležitost, pravda, ale když se budete chtít vytáhnout… Nemusíte hned prorážet sklep a žádat o stavební povolení, porozhlédněte se po malých domácích “ledničkách”, které několik lahví vína uchovají v ideální teplotě a navíc po ruce. Většinou jsou krásně podsvícené a kuchyň obdarovaného dostane luxusní šmrnc.

7) Pokud se vám nechce hned do elektroniky, prozkoumejte obchody s moderním designem a pořiďte originální a funkční stojan na lahve. Může plnit funkci držáku i moderního umění zároveň.

8) Nádoba na chlazení. Lidově “kyblík na šáňo”. Zkuste najít nějaký opravdu luxusně vypadající v chromovém nebo skleněném designu. Ozdobí každý stůl a plný ledu a s lahví šampaňskéhobude vypadat nádherně při silvestrovských oslavách!

9) Koření na svařák. Svařené víno je samozřejmě jiná liga degustace. Je to jako svačina od babičky, ale přiznejme si, co by bylo vánoční období bez svařáčku. Můžete pořídit krásnou směs koření v pytlíčcích a poohlédněte se po speciálních hrnečcích se zimní tematikou.

10) Karafa. Někdy je krásné servírovat víno, zvláště to stáčené, v karafě. Dejte jí šanci, sklo je nadčasové, krásné a dá se skvěle doplňovat. Zkuste najít karafu, která bude vyprávět svůj vlastní příběh o víně!

(KU)

Další články:


Přečtěte si také