Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

5 designových vychytávek, díky kterým se naladíte na vánoční atmosféru

Vánoce se kvapem blíží, v nákupních domech už vyhrávají koledy, ale vám se stále vánoční nálada vyhýbá? Není divu, když venku teploty stále sahají vysoko nad bod mrazu. Tyto designové vychytávky vám ale pomohou naladit se na vánoční atmosféru, která vám doma vydrží až do Štědrého dne.
Vydáno: 15.11.2018
Vánoční pohoda.
Autor: archiv Prima Vánoční pohoda.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stylové lenošení

Fandíme českému designu a kvalitním materiálům. Proto nás nadchnul nový eshop In August Company, který spustila dvojice designérů Karolína Stryková a Teodorik Menšl. Předem varujeme, je možné, že zde během pár minut objednáte všechny vánoční dárky. Kromě triček ze 100% bavlny, obrázků, plakátů na stěnu nebo originálních povlaků na polštáře nabízejí i vychytávky do kuchyně, které svým designem nápadně připomínají víkendovou pohodu na chalupě.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený In August Company (@inaugust.co),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený In August Company (@inaugust.co),

 

Hravý set na kávu

Na letošním Designbloku nás zaujal set na kávu od české firmy Clap Design, o které jsme už jednou psali tady. Nápad skombinovat malovaný porcelán se dřevem, ve kterém je ukrytý magnet, takže vám lžička už nikdy nespadne na zem, nás pořád baví.

Clap Design
Autor: Clap Design/Designblok Clap Design

Tip: Pokud jste kavárenský povaleč a vůně čerstvě upražené kávy vás přivádí do extáze, neměl vy vás minout nový průvodce pražskými kavárnami Prague Coffee Guide, který vytvořila blogerka Veronika Tázlerová. 

Přírodní svíčky

Zapálit si v sychravých dnech vonnou svíčku patří k těm nejhezčím trikům, jak si navodit příjemnou atmosféru, ačkoliv se venku všichni čerti žení. Nekvalitní svíčky plné chemie však můžou vážně uškodit vašemu zdraví. Sáhněte raději po českých svíčkách vyrobených jen z přírodních materiálů. Krásně voní třeba svíčky z Manufaktury nebo od firmy Meadows.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Manufaktura (@manufaktura.cz),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený MEADOWS (@meadowscz),

 

Umělecké linecké

Vánoční pohoda se samozřejmě neobejde bez českých pohádek a cukroví. Letos můžete svou rodinu překvapit lineckými koláčky s krásným vzorem. Nebojte, nebudete muset nožíkem dekor pracně vykrajovat. Ačkoliv nepochybujeme o vašem výtvarném umění, můžete i ulehčit práci tímto embosovaným válečkem.

Válečky Valek, Chefshop.cz, 1 099 Kč
Autor: CHEFSHOP.CZ Válečky Valek, Chefshop.cz, 1 099 Kč

Kouzlo detailů

Tajemství útulného domova se skrývá v detailech. Proto vás při návštěvě přátel spíše zaujmou originální věšáky na ručníky či netradiční prostírání než třeba designová sedačka. Připravte si i vy pro ně „tajné“ vychytávky, které jim vykouzlí úsměv na rtech. Naservírujte jim horkou medovinu třeba na dřevěné podtácky ve tvaru sobí hlavy nebo se jim pochlubte svými ručně vyrobenými dekoracemi.

Dřevěné podtácky, ZOOT, 539 Kč
Autor: ZOOT Dřevěné podtácky, ZOOT, 539 Kč

Další články:

Jaké vánoční dárky vyrobit?

5 tipů na vlastnoručně vyrobené vánoční dárky. Zahřejí u srdce víc než kupované

Jak prostřít na vánoční večeři?

Jak prostřít na štědrovečerní večeři? Máme pro vás tu nejlepší inspiraci

Článek je zařazen v: Vánoce , tipy , dárky , vánoční dárky , inspirace , atmosféra , pohoda
Speciály: Vánoce
Reklama