reklama

Mrazivý zážitek: Jak se spí v hotelu z ledu?

redakce Prima Zoom
17. srpna 2018
Ledové hotely jsou stále populárnější. Mezi nejpůvabnější patří Hotel de Glace v Kanadě. Stavba hotelu stojí několik milionů korun, ale během několika měsíců roztaje. Na kolik vyjde noc v takovém hotelu? A jak se spí v tunách ledu a sněhu?
reklama

Ledový zážitek

Hotely zledu jsou výjimečným zážitkem nejen pro cestovatele hledající nevšední zkušenost. Jedním znejkrásnějších ledových hotelů je Hotel de Glace, který leží kousek od kanadského města Quebeck. Jedná se o první a dlouho jediný ledový hotel vSeverní Americe.

Výstavba ledového hotelu

Hotel otevřeli vroce 2001 a od té doby se postupně rozšiřuje. Vdobě prvního otevření měl 11 dvojlůžkových postelí, nyní se jejich počet zvýšil na 51. Výstavba hotelu probíhá každý rok a trvá déle než jeden měsíc, podílí se na ní okolo 50 pracovníků a stojí několik milionů korun. To všechno, aby návštěvníkům dělal radost pouze tři měsíce vroce – od prvního týdne vlednu do poslední týdne vbřeznu. Vdubnu tento pohádkový hotel z ledu taje.

Umělecké dílo

Jedná se o umělecký projekt. Všeje přizpůsobeno potřebám budovy a vytvořeno z ledu. Celkově je použito 30 000 tun sněhu a 500 tun ledu. Loby je zdobené ledovými sochami, vbaru jsou nápoje a koktejly podávané ve sklenicích zledu a během svatebního obřadu sedíte na ledových lavicích pokrytých kožešinami. Pouze koupelny jsou vyhřívané a izolované od zbytku budovy.

Chladivá noc

Teplota vmístnostech klesá pod nula stupňů. Přenocování v chladné místnosti vyžaduje speciální spací vaky, které jsou přizpůsobeny extrémním mrazům.A na kolik noc v takovém ledovém království vyjde? Vpřepočtuzaplatíte více jak 11000 Kč. Není to málo, ale zajistíte si nevšední zážitek na celý život.

Pokud vás noc strávená na posteli z ledu neláká,můžete sipřijít tuto unikátnost pouze prohlédnout – hotel nabízí prohlídky od 500 Kč. Můžete si vybrat základní prohlídku či si připlatit a získat tak přístup i do zákoutí hotelu a mimo jiné si sami vyrobit skleničku z ledu, ve které si následně můžete vychutnat ledově vychlazený drink. Více fotografií v naší galerii.

KZ

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama