Trendy

17. srpna 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Mrazivý zážitek: Jak se spí v hotelu z ledu?

Ledové hotely jsou stále populárnější. Mezi nejpůvabnější patří Hotel de Glace v Kanadě. Stavba hotelu stojí několik milionů korun, ale během několika měsíců roztaje. Na kolik vyjde noc v takovém hotelu? A jak se spí v tunách ledu a sněhu?

Ledový zážitek

Hotely zledu jsou výjimečným zážitkem nejen pro cestovatele hledající nevšední zkušenost. Jedním znejkrásnějších ledových hotelů je Hotel de Glace, který leží kousek od kanadského města Quebeck. Jedná se o první a dlouho jediný ledový hotel vSeverní Americe.

Výstavba ledového hotelu

Hotel otevřeli vroce 2001 a od té doby se postupně rozšiřuje. Vdobě prvního otevření měl 11 dvojlůžkových postelí, nyní se jejich počet zvýšil na 51. Výstavba hotelu probíhá každý rok a trvá déle než jeden měsíc, podílí se na ní okolo 50 pracovníků a stojí několik milionů korun. To všechno, aby návštěvníkům dělal radost pouze tři měsíce vroce – od prvního týdne vlednu do poslední týdne vbřeznu. Vdubnu tento pohádkový hotel z ledu taje.

Umělecké dílo

Jedná se o umělecký projekt. Všeje přizpůsobeno potřebám budovy a vytvořeno z ledu. Celkově je použito 30 000 tun sněhu a 500 tun ledu. Loby je zdobené ledovými sochami, vbaru jsou nápoje a koktejly podávané ve sklenicích zledu a během svatebního obřadu sedíte na ledových lavicích pokrytých kožešinami. Pouze koupelny jsou vyhřívané a izolované od zbytku budovy.

Chladivá noc

Teplota vmístnostech klesá pod nula stupňů. Přenocování v chladné místnosti vyžaduje speciální spací vaky, které jsou přizpůsobeny extrémním mrazům.A na kolik noc v takovém ledovém království vyjde? Vpřepočtuzaplatíte více jak 11000 Kč. Není to málo, ale zajistíte si nevšední zážitek na celý život.

Pokud vás noc strávená na posteli z ledu neláká,můžete sipřijít tuto unikátnost pouze prohlédnout – hotel nabízí prohlídky od 500 Kč. Můžete si vybrat základní prohlídku či si připlatit a získat tak přístup i do zákoutí hotelu a mimo jiné si sami vyrobit skleničku z ledu, ve které si následně můžete vychutnat ledově vychlazený drink. Více fotografií v naší galerii.

KZ


Přečtěte si také