reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Muž měl kuráž opustit práci a život ve městě. Bydlí v lesní chýši a je šťastný

Kris 1
Autor: profimedia.cz Kris 1
Každý to známe – práce a povinnosti. Každodenní shon nenaplňuje nikoho z nás. To je také případ muže z Walesu, který se rozhodl s tím něco dělat. Vzdal se starého života, opustil práci, své bydlení i přátelé a rozhodl se žít si po svém.

reklama

Kris Harbour (31) z Walesu byl unavený životem ve městě a nekončícím placením účtů. Před třemi lety se rozhodl pro změnu. Chtěl dělat, co ho baví a nepracovat jen proto, aby mu po zaplacení všech závazků moc nezbývalo. Skončil s prací a rozhodl se následovat svůj sen.

Z počátku sám nevěděl, co bude dělat. Nejprve si koupil pozemek v lese. Vždycky ho bavilo vytvářet a stavět nejrůznější věci. Rozhodl se tedy postavit si domek. Sám a od základu. Rozpočet měl zhruba 5 500 dolarů (v přepočtu asi 120 000 Kč).

Kris postavil domek vlastníma rukama.
Autor: profimedia.cz Kris postavil domek vlastníma rukama.

Musel si ujasnit, co od domu potřebuje a jaké zdroje má k dispozici. Dům je vytvořen z 80 % z přírodních recyklovatelných materiálů. Základ domu je z hmoty z hlíny, písku a slámy a ze dřeva. Dům je stabilní a bezpečný. Jediným vetřelcem jsou myši, které mu na střeše vytvářejí díry. 

Dům je postaven z 80 % z recyklovatelných materiálů.
Autor: profimedia.cz Dům je postaven z 80 % z recyklovatelných materiálů.

Domek zařídil tak, aby byl soběstačný. Samozřejmostí jsou solární panely a malá hydroelektrárna. Dům je jako každý jiný – tekoucí voda, teplo, světlo a dokonce vysokorychlostní internet. Vysněný domek stavil asi 2 roky a stál ho 4000 dolarů (asi 90 000 Kč).

V domě je tekoucí voda, elektřina i internet.
Autor: profimedia.cz V domě je tekoucí voda, elektřina i internet.

Kris svůj příběh sdílí na svých sociálních médiích. “Není mi nikdy zima a nikdy nejsem zcela bez energie a všechno funguje skvěle” říká ve videu a vypadá spokojeně se svým novým životem. Tvrdí, že nejhorší byl první měsíc o samotě. Radikální změna bohužel znamenala rozchod pro Krise a jeho přítelkyni, která mu se stavbou pomáhala, ale už se do domku nenastěhovala.

Nyní v domku bydlí asi jeden rok, má novou přítelkyni, kterou poznal online. Ta si jeho životní styl oblíbila. Jedinou podmínkou, kterou vznesla, byla nová toaleta.

Kris a jeho přítelkyně
Autor: profimedia.cz Kris a jeho přítelkyně

Jeho život je nyní bohatší, cítí se naplněný a šťastný. Nejenže si nedělá starosti s placením elektřiny a vody, ale taky dělá to, co má rád a co ho baví.

Jak ušetřit za energii?

Když účty za elektřinu platí slunce

Domky jsou díky izolaci obyvatelné po celý rok

7 úžasných domečků, kde nemusíte platit nájem ani účty za energie. Který si vyberete?

KZ

reklama

Článek je zařazen v: životní změna , domek v lese , životní příběh , alternativní bydlení , inspirace , projekt , chýše , les , proměna

reklama

Přečtěte si také