Trendy

10. srpna 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Muž měl kuráž opustit práci a život ve městě. Bydlí v lesní chýši a je šťastný

Každý to známe – práce a povinnosti. Každodenní shon nenaplňuje nikoho z nás. To je také případ muže z Walesu, který se rozhodl s tím něco dělat. Vzdal se starého života, opustil práci, své bydlení i přátelé a rozhodl se žít si po svém.

Kris Harbour (31) z Walesu byl unavený životem ve městě a nekončícím placením účtů. Před třemi lety se rozhodl pro změnu. Chtěl dělat, co ho baví a nepracovat jen proto, aby mu po zaplacení všech závazků moc nezbývalo. Skončil s prací a rozhodl se následovat svůj sen.

Z počátku sám nevěděl, co bude dělat. Nejprve si koupilpozemek v lese. Vždycky ho bavilo vytvářet a stavět nejrůznější věci. Rozhodl se tedy postavit si domek. Sám a od základu. Rozpočet měl zhruba 5 500 dolarů (v přepočtu asi 120 000 Kč).

Musel si ujasnit, co od domu potřebuje a jaké zdroje má k dispozici. Dům je vytvořen z 80 % z přírodních recyklovatelných materiálů. Základ domu je z hmoty z hlíny, písku a slámy a ze dřeva. Dům je stabilní a bezpečný. Jediným vetřelcem jsou myši, které mu na střeše vytvářejí díry.

Domek zařídil tak, aby byl soběstačný. Samozřejmostí jsou solární panely a malá hydroelektrárna. Dům je jako každý jiný – tekoucí voda, teplo, světlo a dokonce vysokorychlostní internet. Vysněný domek stavil asi 2 roky a stál ho 4000 dolarů (asi 90 000 Kč).

Kris svůj příběh sdílí na svých sociálních médiích. “Není mi nikdy zima a nikdy nejsem zcela bez energie a všechno funguje skvěle” říká ve videu a vypadá spokojeně se svým novým životem. Tvrdí, že nejhorší byl první měsíc o samotě. Radikální změna bohužel znamenala rozchod pro Krise a jeho přítelkyni, která mu se stavbou pomáhala, ale už se do domku nenastěhovala.

Nyní v domku bydlí asi jeden rok, má novou přítelkyni, kterou poznal online. Ta si jeho životní styl oblíbila. Jedinou podmínkou, kterou vznesla, byla nová toaleta.

Jeho život je nyní bohatší, cítí se naplněný a šťastný. Nejenže si nedělá starosti s placením elektřiny a vody, ale taky dělá to, co má rád a co ho baví.

KZ


Přečtěte si také