Trendy

17. května 2019 07:59

redakce Prima Zoom

Pár proměnil školní autobus v pojízdný domov. Dvojice s ním jela z Aljašky až do Mexika

Felix Starck a jeho partnerka Selima Taibi z Německa přebudovali starý autobus ve svůj nový domov, který s nimi navíc jel, kamkoli se vydali. Natočili o tom dokumentární film a získali si pozornost na sociálních sítích.

Nejsou první dvojicí, která si zvyzářeného vozidla udělala domov. O jedné anglické rodině, která si takový dům i skrbem postavila, jsme už psali. Příběh Felixe a Selimy je ale jiný vtom, že si partneři nevybudovali jenom nový netradiční domov, ale dokonce sním podnikli dlouhou cestu přes Severní Ameriku od mrazivé Aljašky až po mayské chrámy vrozpáleném Mexiku.

Stavba domu započala minulý rok, a když bylo hotovo, dvojice se vydala na cesty i se svým bernardýnem. Během cesty mladí cestovatelé vše natáčeli a vkvětnu 2017 tak šel do německých kin i dokument o jejich dobrodružstvích.

Interiér autobusu je udělaný tak, aby byl co nejpraktičtější. Přitom ale obsahuje všechno potřebné. Má dokonce i malou toaletu a minikoupelnu súžasnými tyrkysovými dlaždičkami. Pozornost si rozhodně zaslouží čistý design a interiér, vněmž je dominantní dřevo vkombinaci sbílou barvou. Na dřevěné obklady Felix použil staré palety. Mrkněte se do galerie, jak se páru cestovalo i bydlelo:

Podívejte se také, jak se stavělo minibydlení v pořadu Jak se staví sen. Budovali jsme dům z kontejneru pro důchodkyni, která bydlí v chatové osadě:

Další články o minibydlení:

Sdílejte článek

Přečtěte si také