Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pár proměnil školní autobus v pojízdný domov. Dvojice s ním jela z Aljašky až do Mexika

Felix Starck a jeho partnerka Selima Taibi z Německa přebudovali starý autobus ve svůj nový domov, který s nimi navíc jel, kamkoli se vydali. Natočili o tom dokumentární film a získali si pozornost na sociálních sítích.
Vydáno: 17.05.2019
Bydleli byste v minidomě na kolech?
Autor: Facebook.com/expeditionhappiness Bydleli byste v minidomě na kolech?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Nejsou první dvojicí, která si z vyzářeného vozidla udělala domov. O jedné anglické rodině, která si takový dům i s krbem postavila, jsme už psali. Příběh Felixe a Selimy je ale jiný v tom, že si partneři nevybudovali jenom nový netradiční domov, ale dokonce s ním podnikli dlouhou cestu přes Severní Ameriku od mrazivé Aljašky až po mayské chrámy v rozpáleném Mexiku.

Na cestách dvojici doprovázel i jejich pes
Autor: Facebook.com/expeditionhappiness Na cestách dvojici doprovázel i jejich pes

Stavba domu započala minulý rok, a když bylo hotovo, dvojice se vydala na cesty i se svým bernardýnem. Během cesty mladí cestovatelé vše natáčeli a v květnu 2017 tak šel do německých kin i dokument o jejich dobrodružstvích.


Interiér autobusu je udělaný tak, aby byl co nejpraktičtější. Přitom ale obsahuje všechno potřebné. Má dokonce i malou toaletu a minikoupelnu s úžasnými tyrkysovými dlaždičkami.
Pozornost si rozhodně zaslouží čistý design a interiér, v němž je dominantní dřevo v kombinaci s bílou barvou. Na dřevěné obklady Felix použil staré palety. Mrkněte se do galerie, jak se páru cestovalo i bydlelo:  

Podívejte se také, jak se stavělo minibydlení v pořadu Jak se staví sen. Budovali jsme dům z kontejneru pro důchodkyni, která bydlí v chatové osadě:

Marek Povolný byl přímo na místě a dal nám rozhovor
LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

Další články o minibydlení:

Autobus dostal i novou "fasádu"

Rodina udělala byt z autobusu. Jezdí s ním na dovolené. Jsou v něm i kamna!

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

Článek je zařazen v: bydlení , dům , rekonstrukce , autobus , minidům
Reklama