Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Psí majitelé jsou šťastnější než ti, kteří vlastní kočku. Čím to je?

Kdo říká, že pes je nejlepší přítel člověka, má pravdu. Tvrzení potvrdili vědci z Chicaga, kteří se zabývali úrovní šťastného života v závislosti na vlastnění kočky nebo psa. Pes v testu vyšel jako nejlepší parťák pro šťastný život.
Vydáno: 28.08.2019,
Majitelé psů jsou šťastnější.
Autor: istock.com Majitelé psů jsou šťastnější.

Obecný sociální průzkum, který provozuje organizace NORC na Universitě v Chicagu, zjistil, že 36 % majitelů psů je velmi šťastných ve svém životě. Naopak, opravdu spokojených majitelů koček je pouhých 18 %.

Psy si pořizují především rodinně založení jedinci.
Autor: istock.com Psy si pořizují především rodinně založení jedinci.

Pes do rodiny, kočka ke svobodnému

Nejedná se však o fakt, že by psi působili na své pány speciální energií, která by z nich dělala šťastnější jedince, ale psy si pořizují hlavně lidé, kteří jsou ženatí, vdaní a vlastní domovy se zahradou. Jedná se o faktory, o nichž je známo, že přispívají k celkové životní spokojenosti.

Kočky si spíše pořizují lidé, kteří jsou svobodní nebo žijí v menším bytě.

Kočka je parťákem do jakéhokoliv bytu.
Autor: istock.com Kočka je parťákem do jakéhokoliv bytu.

Poslední průzkum, ze kterého byly tyto údaje získány, byl proveden mezi dubnem a listopadem loňského roku. Počet zkoumaných jedinců se každý rok mění, ale obvykle se pohybuje v rozmezí od 1500 do 3000 dospělých.

Pes potřebuje více pohybu

Tento výzkum není první studií, která by se zabývala výhodami vlastnictví psa oproti kočce. Zjistilo se, že majitelé psů nachodí v průměru 1400 kilometrů za rok. To přispívá k jejich duševnímu i fyzickému zdraví.

Pes je parťák na pohyb.
Autor: istock.com Pes je parťák na pohyb.

Zvířata prospívají zdraví

Majitelé koček však nemusí zoufat. Další výzkum zase tvrdí, že celkové vlastnictví jakéhokoliv domácího mazlíčka může vést ke zlepšení kardiovaskulárního zdraví a snížení krevního tlaku. 

I vaše kočičí stvoření, které s oblibou ignoruje, když na něj voláte jménem, protože se rozhodlo neuznat vaši existenci, vám dokáže zvednout náladu. Téměř polovina dotázaných uvedla, že se díky svému mazlíčkovi nikdy necítí osamělá.

Přečtěte si také:

Pes pozná, jestli jsme dobrý člověk.

Věřte psímu instinktu. Váš mazlíček pozná, kdo je špatný člověk

Jakého pejska si vybrat?

Jakého psa si vybrat podle horoskopu? Beran chce aktivní plemeno, Rak milujícího společníka

Článek je zařazen v: pes , den psů , pes je nejlepší přítel člověka , pes vs kočka , domácí mazlíček pro lepší život

reklama