Péče o mazlíčky

25. dubna 2022 08:00

redakce Prima Living

Jakou kočku si vybrat podle znamení zvěrokruhu? Panny chtějí siamskou, Býci obyčejného mourka

Kočku si můžete vybrat i podle svého znamení zvěrokruhu. Naše povahy nám napoví, jestli jsou pro nás lepší dlouhosrsté kočky, jestli chceme klidnější zvířata, nebo naopak divochy. Podívejte se na náš výběr.

Beran

Berani by si měli pořídit exotickou kočku, jejíž aktivita bude souznít s jejich činorodou povahou. Obyčejný mourek ze statku by Berany zrovna nenadchl. Toto znamení by si mělo pořídit třeba bengálskou kočku nebo neúnavného ocicata.

Býk

Je praktický, drží se při zemi a má svá jasně daná pravidla. Tohle znamení na rozdíl od Berana ocení klasické kočky, které se toulají po českém venkově a českých zahradách. Na plemeni Býkovi moc nesejde.

Blíženci

Pro Blížence jsou ideální kočky se srstí, která kombinuje více barev, nebo ty, které mají každé oko jinak barevné. Pohled na ně je nikdy neomrzí.

Rak

Uzavřené a klidné znamení ocení eleganci a klid, kterou do domova vnášejí ruské modré kočky. Budou se svého majitele držet a nehrozí, že by vymýšlely nějaké hlouposti.

Lev

Ideální by bylo, kdyby si Lev mohl domů nastěhovat lva. To ale nejde. Králové zvířat musejí mít něco speciálního a hlavně potřebují kočku, která má výraznou osobnost. Lvi by si proto měli vybrat třeba egyptskou mau, kočku s vyhraněnou osobností, která si ráda vybere svého oblíbeného člena domácnosti, je přátelská k rodině, ale nevlídná k cizím.

Panna

Panny milují dokonalost, pořádek a čistotu. Měly by se proto vyhnout dlouhosrstým kočkám. Jednak všude nechávají chlupy, a potom se jim srst může zacuchat, takový pohled by pro Pannu nebyl nijak příjemný. Ideálním plemenem pro Panny je elegantní siamská kočka, která je symbolem dokonalosti, krásy a pro Panny potřebné symetrie.

Váhy

Podobně jako Býci by si Váhy měly pořídit průměrnou kočku, která je nebude rozrušovat svým exotickým vzhledem. Protože jsou Váhy nerozhodné, není dobré investovat do drahého plemene kočky a riskovat nespokojenost. Kočka je totiž také estetickým prvkem domácnosti, vždyť se často chová jako polštář!

Štír

Pro tohle průbojné znamení není snad lepší kočka než černá s výraznýma očima. Štír si bude dobře rozumět s aktivní kočkou, která se ničeho nebojí a přitom je dostatečně elegantní.

Střelec

Aktivní a nevyzpytatelné znamení se nebude bát ani extrémů. Střelci si tak mohou pořídit bezsrsté kočky stejně jako exotické se spláclým čumákem. Střelci také potřebují energické kočky, takže svoje zvíře nesmějí nechat ztloustnout. Ideální jsou pro ně asijská plemena nebo americký sphynx.

Kozoroh

Přemýšlivé a klidné znamení si zaslouží miláčka s podobným charakterem. Co se vzhledu týče, Kozorozi určitě ocení dlouhosrsté kočky, které jsou zajímavé a přitom běžné.

Vodnář

Ačkoli jsou Vodnáři kreativní, budou jim vyhovovat spíše elegantní a klidnější kočky, které se stanou jejich opravdovými přáteli a partnery. Jistě budou chtít kočičí ideál. To se týká i vzhledu. Nezáleží tu na plemenu, kočka musí být královnou.

Ryby

Klidné znamení, které se často nechává unášet tím, co se v jeho okolí děje, se tolik nezajímá o to, jak kočka vypadá. Ryby budou spokojené prakticky s jakýmkoliv plemenem, hlavně když bude jejich a bude s nimi sdílet životní prostor.


Přečtěte si také