Trendy

28. července 2019 08:00

Markéta Kašková

9 důvodů, proč byste si nikdy neměli pořizovat kočku nebo psa do bytu

Každý majitel domácího mazlíčka určitě potvrdí, že život se zvířetem je všechno možné, jen rozhodně není nudný. Nikdy nevíte, co si na vás vaši miláčci doma připraví. Jasným důkazem jsou i tyto fotografie pořízené různými majiteli psů a koček, které jasně ukazují, že to s námi „miláčci“ vždycky myslí dobře.

Domácí mazlíček je plnohodnotný člen rodiny, se kterým jsou starosti, ale také velká sranda. Někdy však srandu střídá vztek a vy se musíte na některé situace dívat s nadhledem a počítat do desíti, abyste se uklidnili. Podívejte se na situace, kdybyste své miláčky nejraději uškrtili, ale díky jejich roztomilosti si to rychle rozmyslíte. Takhle námzvířata dokážou rozveselit a ulehčit život.

1.Ochotně pomohou se zahradničením

Pokud máte většího domácího mazlíčka, než je třeba čivava nebo jorkšír, můžete se těšit na venkovní sklizeň brambor, mrkví nebo vaší krásné květinové zahrady. Zvířata milují hlínu a hlína zase je. Pokud máte domácí kočičku, je pravděpodobné, že vám přesadí jen pokojové rostliny.

2.Už nikdy nebudetesami

A rozhodně už nikdy nebudete samina záchodě. Vaše zvířátko vás pravděpodobně bezmezně miluje a je na vás závislé. Ač to může být někdy velmi otravné, pamatujte na horoucí lásku, kterou kvám zvíře cítí. Navíc, ve dvou (třech, čtyřech) se to lépe táhne.

3. Rádi se svámi podívají na pěkný seriál

Zvířata jsou zaručeným parťákem ktelevizi. Jediné, co vyžadují, je neustále drbání bez přestávky a ujídání ztalíře. Na oplátku vám nabídnou volný výběr filmu nebo seriálu. Spokojí se jak shororem, tak skomedií. Pokud je však přestanete hladit, znepříjemní vám život.

4.Kdykolivzajistí doprovodpři čtení knihy

Nikdy už nebudebezproblémovési jen tak přečíst noviny nebo knihu zapřítomnosti našich mazlíčků. Protože co kdybyste na ně náhodou zapomněli? Zkrátkavám chtějí být stále na očích.

5.Ochotně pomáhají uklízet

Není nad to uklidit dům, vyprat, složit čisté voňavé ručníky do poličky a užít si chvíli klidu před dalšími povinnostmi. No… ta chvilka klidu mohla trvat o něco déle, nemyslíte?

6. Nahradí nám děti

Jak jsme již zmínili, domácí mazlíček je plnohodnotným členem domácnosti. Někdo zvířebere jako zvíře a někdo ho vidí spíšjakosvé dítě. Díky této kočičce vidíme, že evidentně i některá zvířata se jako lidské děticítí.

7. Pohlídají nám dům, když jsme pryč

Větší plemena psů umí zaštěkat na lupiče, nahnat strach a pohlídatdům, než se vrátíte zpráce nebo znákupu. Tenhle pejsek chtěl být asi ještě více užitečný,tak se postaral o interiérové úpravy. Děkujeme, ale nic by se nemělo přehánět.

8.Vždycky se snámi chtějí mazlit

Vtomto případě mluvíme spíše o psech, majitelé koček snad prominou, ale všichni dobře víme, jak jsou kočky „nadšené“, když se vrátíme domů. Pes je vtěchto situacích přímočarý a i při sebemenším odloučení vás vítá, jako kdybyste se neviděli rok. Chování vnáruči však všechna zvířatamilují stějně.

9. Ví, že je potřeba se osušit, když venku prší

Tato černá fenka má voblibě hned po deštivé procházce skočit do čerstvě povlečené postele. Ví, že ji panička po procházce otírá tlapky nebo bere do sprchy, zřejmě jí chtěla ušetřit práci a osušit se sama. Hodná holka.

Další články:


Přečtěte si také