Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

9 důvodů, proč byste si nikdy neměli pořizovat kočku nebo psa do bytu

Každý majitel domácího mazlíčka určitě potvrdí, že život se zvířetem je všechno možné, jen rozhodně není nudný. Nikdy nevíte, co si na vás vaši miláčci doma připraví. Jasným důkazem jsou i tyto fotografie pořízené různými majiteli psů a koček, které jasně ukazují, že to s námi „miláčci“ vždycky myslí dobře.
Vydáno: 28.07.2019
S mazlíčky se nikdy nenudíme.
Autor: istock.com S mazlíčky se nikdy nenudíme.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Domácí mazlíček je plnohodnotný člen rodiny, se kterým jsou starosti, ale také velká sranda. Někdy však srandu střídá vztek a vy se musíte na některé situace dívat s nadhledem a počítat do desíti, abyste se uklidnili. Podívejte se na situace, kdybyste své miláčky nejraději uškrtili, ale díky jejich roztomilosti si to rychle rozmyslíte. Takhle nám zvířata dokážou rozveselit a ulehčit život.

1. Ochotně pomohou se zahradničením

Pokud máte většího domácího mazlíčka, než je třeba čivava nebo jorkšír, můžete se těšit na venkovní sklizeň brambor, mrkví nebo vaší krásné květinové zahrady. Zvířata milují hlínu a hlína zase je. Pokud máte domácí kočičku, je pravděpodobné, že vám přesadí jen pokojové rostliny.

Hry s hlínou jsou evidentně jedny z nejoblíbenějších.
Autor: Reddit/sanders4potus Hry s hlínou jsou evidentně jedny z nejoblíbenějších.

2. Už nikdy nebudete sami

A rozhodně už nikdy nebudete sami na záchodě. Vaše zvířátko vás pravděpodobně bezmezně miluje a je na vás závislé. Ač to může být někdy velmi otravné, pamatujte na horoucí lásku, kterou k vám zvíře cítí. Navíc, ve dvou (třech, čtyřech) se to lépe táhne.

Jde o to, jestli vás mají rády, nebo chtějí jenom dát najíst.
Autor: Lexidh/Imgur Jde o to, jestli vás mají rády, nebo chtějí jenom dát najíst.

3. Rádi se s vámi podívají na pěkný seriál

Zvířata jsou zaručeným parťákem k televizi. Jediné, co vyžadují, je neustále drbání bez přestávky a ujídání z talíře. Na oplátku vám nabídnou volný výběr filmu nebo seriálu. Spokojí se jak s hororem, tak s komedií. Pokud je však přestanete hladit, znepříjemní vám život.

Někdy stačí jen jediná sekunda.
Autor: brolicgram/Reddit Někdy stačí jen jediná sekunda.

4. Kdykoliv zajistí doprovod při čtení knihy

Nikdy už nebude bezproblémové si jen tak přečíst noviny nebo knihu za přítomnosti našich mazlíčků. Protože co kdybyste na ně náhodou zapomněli? Zkrátka vám chtějí být stále na očích.

Někdy nám přerostou skoro až přes hlavu.
Autor: caffeinatedkitten/Reddit Někdy nám přerostou skoro až přes hlavu.

5.Ochotně pomáhají uklízet

Není nad to uklidit dům, vyprat, složit čisté voňavé ručníky do poličky a užít si chvíli klidu před dalšími povinnostmi. No… ta chvilka klidu mohla trvat o něco déle, nemyslíte?

Pokud skladujete ručníky někde v nízké poličce, může to dopadnout takto.
Autor: gfycat Pokud skladujete ručníky někde v nízké poličce, může to dopadnout takto.

6. Nahradí nám děti

Jak jsme již zmínili, domácí mazlíček je plnohodnotným členem domácnosti. Někdo zvíře bere jako zvíře a někdo ho vidí spíš jako své dítě. Díky této kočičce vidíme, že evidentně i některá zvířata se jako lidské děti cítí.

Tato kočka nejraději relaxuje v dětské stoličce.
Autor: Reddit.com/angie_cool1 Tato kočka nejraději relaxuje v dětské stoličce.

7. Pohlídají nám dům, když jsme pryč

Větší plemena psů umí zaštěkat na lupiče, nahnat strach a pohlídat dům, než se vrátíte z práce nebo z nákupu. Tenhle pejsek chtěl být asi ještě více užitečný, tak se postaral o interiérové úpravy. Děkujeme, ale nic by se nemělo přehánět.

Když je necháme samotné doma, nemusíme se ničeho bát.
Autor: Reddit.com/mac_is_crack Když je necháme samotné doma, nemusíme se ničeho bát.

8. Vždycky se s námi chtějí mazlit

V tomto případě mluvíme spíše o psech, majitelé koček snad prominou, ale všichni dobře víme, jak jsou kočky „nadšené“, když se vrátíme domů. Pes je v těchto situacích přímočarý a i při sebemenším odloučení vás vítá, jako kdybyste se neviděli rok. Chování v náruči však všechna zvířata milují stějně.

Mají pro nás nekonečno lásky, ať jsou obří nebo jako trpaslíci.
Autor: Imgur.com/iglutensuks Mají pro nás nekonečno lásky, ať jsou obří nebo jako trpaslíci.

9. Ví, že je potřeba se osušit, když venku prší

Tato černá fenka má v oblibě hned po deštivé procházce skočit do čerstvě povlečené postele. Ví, že ji panička po procházce otírá tlapky nebo bere do sprchy, zřejmě jí chtěla ušetřit práci a osušit se sama. Hodná holka.

Dobré vychování je základ správného psa.
Autor: Reddit.com/acorn222 Dobré vychování je základ správného psa.

Další články:

Nejhorší mýty o psí výchově

13 psích mýtů, kterým je potřeba přestat okamžitě věřit. Možná se jimi také řídíte

Se psi se bydlí lépe než s lidmi

10 důvodů, proč je lepší bydlet se psem než s člověkem

Článek je zařazen v: pes , kočka , psí , kočky , mazlíček , mazlíčci , proč mít mazlíčka , jak vybrat mazlíčka , důvody proč žít s mazlíčkem , pejsek , vtipné fotky domácích mazlíčků
Reklama