Trendy

11. března 2019 15:07

Markéta Kašková

Ranč Neverland Michaela Jacksona dnes: Stojí jen 30 % své původní ceny

Téma Michael Jackson, Neverland a jeho posedlost dětmi se bouřlivě oživilo po odvysílání nově vzniklého dokumentu HBO Leaving Neverland, kde Wade Robson a James Safechuck podrobně popisují své dětství za zdmi záhadného Jacksonova ranče. Jak Neverland vypadá nyní a jaká je jeho cena? Nižší, než byste čekali.

Jackson pojmenoval svůj rančNeverlandpo fantastickém ostrově v příběhu Petra Pana. Chlapec, který nikdy nevyroste, byl jeho životním vzorem.

22 budov pro hosty a děti

Hlavní budova disponuje 6 pokoji. Uvnitř najdeme i kino, několik ložnic a koupelen. Vdokumentu Leaving Neverland muži popisují, kde mělo docházet ksexuálnímu obtěžování. Celý objekt pak zahrnuje 22 budov. Najdeme zde i ZOO, zábavné atrakce nebo vláček.

Ničivé sucho a temná minulost zájemce odrazuje

Více než deset čtverečních kilometrů, na kterých se kdysi pohádkový ranč rozkládá, nikdo nechce. Realitní kancelář pozemek odkoupila před deseti lety a od té doby se snaží ranč prodat. Velkým problémem je především velké sucho vcelé oblasti, kde se pozemek nachází. Dále hrozí časté sesuvy půdy a požáry.

Cena klesla o 60 %

Jackson pozemek koupil vroce 1987 za 19,5 milionu dolarů. Vroce 2015 měl ranč hodnotu 100 milionů dolarů (asi 2,2 miliardy korun). O dva roky později byla jeho cena 67 milionů dolarů a nyní chce realitní kancelář „pouze“ 31 milionů dolarů (necelých 710 miliónů korun).

Podívejte se, jak Neverland vypadá dnes.


Přečtěte si také