Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

V rozpadlém mrakodrapu žijí 3000 lidí. Je to nejvyšší slum na světě

Pravděpodobně nejvyšší slum na světě leží v centru venezuelské metropole Caracas. Má 45 pater a lidé tu mají vlastní pravidla.
Vydáno: 21.01.2019
Davidova věž
Davidova věž Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mrakodrapu nechybí přistávací plocha pro vrtulník, luxusní balkony na grilování a nenahraditelný výhled na pohoří Avila. Podstatnou vadou na kráse je fakt, že se jedná o slum. Davidova věž, jak se obřímu mrakodrapu přezdívá, chátrá už desítky let.

Lidé se v mrakodrapu cítí bezpečně.
Lidé se v mrakodrapu cítí bezpečně.
profimedia.cz

Špatný osud

Mrakodrap ztratil vyhlídky na lepší budoucnost již v roce 1994, kdy zemřel hlavní investor David Brillembourgv. O dvacet let později nastala hospodářská krize a to byla poslední rána pro honosnou budovu.

Chudí lidé o mrakodrap začali projevovat zájem již v roce 2007. Postupně v něm začalo bydlet více než 3000 lidí. Stal se útočištěm, které obyvatele chrání před násilím a před nástrahami ulic. Pro mnohé z nich je to poprvé, co mají vlastní místnost k životu.

Zdi si musí obyvatelé sami dodělávat.
Zdi si musí obyvatelé sami dodělávat.
profimedia.cz

Platby a pravidla

Vláda nechává nelegální nájemníky v relativním klidu. Kdyby lidé neosídlili mrakodrap, byli by na ulici. Přesto se uvnitř mrakodrapu dodržují pravidla. Lidé musí udržovat čistotu na chodbách a dodržovat zákony dobrého chování. Rodiny si dokonce platí ostrahu, která budovu nepřetržitě střeží. Své pokoje si zvelebili tak, aby v nich přežili a našli bezpečí.

Slum má vlastní pravidla.
Slum má vlastní pravidla.
profimedia.cz

Smrt na denním pořádku

Přesto je bydlení velmi nebezpečné, zejména ve vyšších patrech hrozí úraz nebo zřícení. Zdi nejsou dokončené a člověk lehce spadne. Výtah samozřejmě v polorozpadlém mrakodrapu neexistuje, lidé tedy musí každý den šlapat několik pater tam a zpět. V budově se v dnešní době nalézají obchody, kadeřník, dokonce i lékař. Lidé si žití snaží zpříjemnit, jak to jen jde.

Nahlédněte do galerie a posuďte, zda byste alespoň jednu noc v podobném objektu vydrželi.

Larung Gar 8

Tohle je nejvýše položené sídliště na světě. Kdo v něm žije a proč?

Tito lidé se odmítli hnout z místa.

VIDEO: 10 tvrdohlavých majitelů domů, kteří se odmítli přestěhovat

Článek je zařazen v: slum , Venezuela , Davidova věž , Caracas , Torre de David , bydlení , chudinská čtvrť , sídliště , mrakodrap , cestování , extrém , trendy , život , Living , nebezpečno
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama